Ing prognozuje hossę na złocie w drugiej połowie 2023 r.

Złoto (Xau/Usd) poniżej 2050 USD w obliczu niepewności.

Analitycy ING przedstawili swoją ostatnią prognozę dla złota, a także powiązali wyniki złota z polityką Fed. Zgodnie z raportem ING, polityka Fed będzie odgrywać kluczową rolę w podejmowaniu decyzji o dalszym kierunku złota w średnim okresie.

ING stwierdziło, że Fed prawdopodobnie będzie kontynuował swoją obecną politykę do końca IV kwartału. Oznacza to jednak również, że Fed będzie musiał agresywnie wprowadzać obniżki stóp procentowych na wczesnych etapach.

Stopa procentowa 3% do połowy 2024 r.

Stratedzy ING uważają, że podwyżka stóp procentowych o 50 punktów bazowych prawdopodobnie nastąpi podczas listopadowego posiedzenia FOMC. Podobnie, obniżka stóp procentowych tej samej wielkości jest również na kartach podczas grudniowego posiedzenia FOMC.

A do połowy 2024 r. stopa procentowa w USA będzie bliska 3% lub nawet niższa! Jeśli spojrzymy na ten raport ING, oznacza to, że Fed prawdopodobnie opanuje inflację przed listopadowym posiedzeniem.

Kolejna prognoza ING dotyczyła realnych rentowności. Według ING, realne rentowności również prawdopodobnie spadną, podobnie jak stopa procentowa, do końca 2023 roku.

Ta fundamentalna zmiana w polityce Fed będzie sprzyjać cenom złota. Jeśli uważasz, że obecna polityka wspiera dolara amerykańskiego, co pozwala na odpływ złota i innych metali.

Ale gdy polityka się zmieni, dominująca pozycja dolara amerykańskiego ulegnie zmianie, co otworzy drzwi dla byków na rynku złota.

Nie możemy jednak zaprzeczyć, że ta prognoza ING zależy od wielu założeń. Pierwszym założeniem jest to, że inflacja w USA zostanie opanowana. Drugim założeniem jest to, że Fed przestanie podnosić stopy procentowe i zamiast tego przejdzie do obniżek stóp!

Jeśli jednak polityka Fed zmieni się zgodnie z prognozą ING, będzie to dobra wiadomość dla wszystkich metali szlachetnych, takich jak złoto, srebro itp.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry