Indeks USD oscyluje wokół poziomu 104,70, ponieważ przeważa presja niedźwiedzia

Indeks USD oscyluje wokół poziomu 104,70, ponieważ przeważa presja niedźwiedzia

Indeks dolara amerykańskiego handluje w pobliżu poziomu 104.70, ponieważ presja niedźwiedzi przeważa w krótkim okresie. Inwestorzy koncentrują się teraz na wystąpieniu Fed i nadchodzących danych gospodarczych z USA.

Wczoraj DYX zdołał osiągnąć poziom 104,90, który jest 6-miesięcznym maksimum dla indeksu. Od tego czasu DYX stoi w obliczu konsekwentnej sprzedaży, co można przypisać realizacji zysków i ostrożnemu podejściu inwestorów do nadchodzących danych.

Chociaż rentowności amerykańskich obligacji nadal rosną, nie widzimy takiego samego optymizmu w przypadku dolara amerykańskiego. Jeśli chodzi o powód tego dziwnego zachowania, jedyną rzeczą, która ma sens, jest to, że DYX jest już na wielomiesięcznych maksimach.

Potencjalna zmiana polityki Fed w II kwartale 2024 r.

Wzrosły również spekulacje, że Fed zmieni swoją ostatnią politykę w II kwartale 2024 r. i zacznie wprowadzać obniżki stóp procentowych. Jest to więc kolejny powód, dla którego DXY znajduje się na minusie.

Jeśli spojrzymy na zestaw danych, mamy nadchodzący bilans handlowy, wnioski o kredyt hipoteczny MBA i PMI od S&P Global. Ponadto w ciągu najbliższych kilku dni pojawi się Beżowa Księga, która pozwoli nam ocenić wyniki amerykańskiej gospodarki w skali regionalnej.

Jednak najważniejszym wydarzeniem są wystąpienia przedstawicieli Fed z Dallas i Bostonu. Inwestorzy będą zwracać baczną uwagę na to, co ci mówcy Fed mają do powiedzenia na temat stóp procentowych i ogólnego stanu amerykańskiej gospodarki.

Pomimo krótkoterminowej słabości DXY, szerszy obraz jest nadal pozytywny, ponieważ istnieje duża szansa, że indeks może wkrótce osiągnąć poziom 10 500. Tymczasem gospodarka USA jest w dobrej kondycji, co wspiera narrację o wysokich stopach procentowych przez długi czas.

Wręcz przeciwnie, gospodarka USA stoi w obliczu dezinflacji, a rynek pracy również wykazuje oznaki ochłodzenia. Jest to więc kolejny czynnik, który przemawia za niedźwiedzim DXY i niedźwiedzim USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry