Indeks Nikkei 225 spadł o 0,56%, a główne sektory zmieniły kolor na czerwony.

Indeks Nikkei 225 spadł o 0,56%, a główne sektory zmieniły kolor na czerwony.

Większość japońskich akcji pozostała na czerwono podczas czwartkowej sesji. Najbardziej znaczące sektory, które zamknęły dzień na minusie, to handel detaliczny, górnictwo, tworzywa sztuczne i ropa naftowa oraz chemia. Nikkei 225 zamknął dzień ze stratą procentową na poziomie 0,56%.

Najlepsze wyniki sesji zrównoważyły spadki japońskiego indeksu giełdowego. Pierwszą nazwą jest Nippon, który podskoczył o 8.01% i był ostatnio widziany w pobliżu 4721. Następny był Mitsui OSK, który podskoczył o 333 punkty (co odpowiada +7.39%).

Duże straty odnotowane przez Tokyo Electron

Trzecie miejsce zajął Mitsui Engineering, który dodał 48 punktów podczas sesji, co odpowiada wzrostowi o 6,80%.

Jeśli spojrzymy na przegranych, pierwszą nazwą jest Tokyo Electron, który w czwartek stracił 1245 punktów. Następna jest Softbank Group, która straciła 3,77% swojej wartości podczas sesji. Podobnie Advantest Corp, kolejna duża nazwa w Nikkei 225, notowana była w pobliżu 4616 ze zmianą -3,77%.

Jeśli spojrzymy na liczbę akcji ze wzrostem w stosunku do tych ze spadkiem, staje się jasne, że te pierwsze wygrały z dużym marginesem. Mimo to japoński rynek akcji zamknął się na czerwono, ponieważ intensywność strat była większa.

Najbardziej zauważalną zmianą był Nippon Yusen, który dodał 8,01% podczas tej samej sesji. Do końca czwartkowej sesji Nippon Yusenw będzie notowany w pobliżu 4721.

Indeks zmienności Nikkei mierzy ogólną zmienność japońskiego rynku akcji. Indeks ten wykazuje wzrost o 2,11%, co odpowiada około 17,46 punktom. Jest to znak, że zmienność w opcjach na indeks wzrosła.

Gdzie indziej, lutowy kontrakt na ropę naftową wzrósł o 0,98% i jest obecnie notowany na poziomie 73,41 USD. Podobnie, marcowy kontrakt na ropę Brent również zyskał 0,75% i był notowany w pobliżu 78,41 USD. Podobnie, kontrakt futures (luty) na złoto również wzrósł o 0,56%, co jest oznaką, że rynek inwestuje obecnie w bardziej ryzykowne aktywa.

Patrząc wstecz na japońską gospodarkę, USD/JPY zmienił się o 0,28%, co jest oznaką słabości JPY. Ponadto EUR/JPY również wzrósł w kierunku poziomu 157,09.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry