Indeks aktywności biznesowej w USA osiągnął w czerwcu 53 punkty

Deficyt handlowy USA w listopadzie spadł o 2,0%

Zgodnie z najnowszymi danymi dotyczącymi aktywności biznesowej w USA, wzrost w tym zakresie był jednym z najwolniejszych w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Według ekspertów, spadek w amerykańskich fabrykach jest przyczyną powolnego wzrostu aktywności biznesowej w USA.

Ponadto indeks menedżerów ds. zakupów Composite z S& Global wzrósł w czerwcu tylko o 1,3 punktu. Po tym wzroście indeks osiągnął 53 punkty, co wskazuje na wzrost.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy odczyt powyżej 50 wskazuje na wzrost, podczas gdy odczyt poniżej 50 wskazuje na spadek. W tym przypadku aktywność biznesowa w USA rośnie, ale w znacznie wolniejszym tempie niż oczekuje się od dużej gospodarki, takiej jak USA.

W raporcie pojawiły się również mieszane sygnały dotyczące inflacji, ponieważ ceny nakładów w fabrykach spadają, podczas gdy ceny nakładów dla usługodawców znajdują się obecnie na najwyższym poziomie od 5 miesięcy. Co więcej, otrzymane ceny znajdują się obecnie na jednym z najniższych poziomów w ciągu ostatnich dwóch lat!

Popyt na usługi pozostaje stabilny

Chociaż wzrost w fabrykach uległ pogorszeniu, sektor usług pozostaje silny ze względu na zdrowy popyt. Jeśli spojrzymy na wskaźnik produkcji, znajduje się on obecnie na najniższym poziomie od 6 miesięcy, co mówi nam, że spadek jest tuż za rogiem.

Po przeanalizowaniu danych staje się jasne, że sektor usług przyczynia się do większości wzrostu. Rodzi to pytanie, czy sektor usług jest wystarczająco odporny, aby stawić czoła podwyżkom stóp procentowych i spadkowi produkcji, czy też nie!

Jeśli spojrzymy na Europę, wzrost gospodarczy zatrzymał się w czerwcu, a indeks menedżerów zakupów w UE spadł do 50,3 (najniższy poziom od 5 miesięcy). Ponadto fabryki w Niemczech i Francji również borykają się z trudnościami, co mówi nam, że jest to bardziej globalny problem gospodarczy.

Należy również zauważyć, że amerykański sektor produkcyjny boryka się z trudnościami z powodu wszystkich podwyżek stóp procentowych w USA w ciągu ostatnich kilku lat!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry