Hsbc zamknie swoją działalność w Nowej Zelandii

Hsbc zamknie swoją działalność w Nowej Zelandii

Bank HSBC ogłosił decyzję o zamknięciu działalności związanej z zarządzaniem majątkiem i bankowością osobistą w Nowej Zelandii. Jest to część większego dążenia HSBC do wyjścia z mniej dochodowych rynków.

Opuszczając takie rynki, HSBC chce skupić swoją uwagę i zasoby na ekspansji na inne rynki azjatyckie. Kluczową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że proces ten zostanie przeprowadzony w oparciu o strategiczną recenzję, a zatem w najlepszym przypadku zajmie kilka lat.

Wygląda na to, że HSCB chce wyjść z Nowej Zelandii w zaplanowany sposób, co jest powodem podzielenia wyjścia na kilka faz.

Zmieniona dynamika działalności

Według HSBC inwestowanie w finanse osobiste i zarządzanie majątkiem w Nowej Zelandii nie może być już uzasadnione. Przytoczyli również, jak wymagania operacyjne zmieniły się na przestrzeni lat, co ostatecznie wpłynęło na skalowalność jej podstawowej działalności.

W zeszłym roku bank HSBC ogłosił, że będzie dokonywał recenzji swojej działalności bankowej, aby zdecydować o najlepszym możliwym wyniku. W tym czasie HSCB wyjaśnił, że może nawet zdecydować się na sprzedaż swojej działalności, jeśli nie będzie już opłacalna.

HSBC jest bankiem notowanym na dwóch giełdach, obecnym w Hongkongu i Londynie. Wygląda na to, że Nowa Zelandia jest kolejnym rynkiem docelowym, z którego bank zamierza się wycofać.

Ogólnie rzecz biorąc, HSBC planuje opuścić co najmniej 1 z 5 rynków, aby poprawić rentowność i skupić się na ekspansji azjatyckiej.

Dlatego nie byłoby błędem stwierdzenie, że HSCB kieruje się teraz w stronę Azji. Odbędzie się to jednak kosztem sprzedaży działalności w Kanadzie, Rosji, Grecji i Francji.

Ten ruch podkreśla również fundamentalne odejście od zwykłych rynków w kierunku innych krajów, które stają się bardziej konkurencyjne i lukratywne!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry