HSBC – tym razem siła dolara amerykańskiego będzie konsekwentna

Inflacja w USA w listopadzie spadła do 3,1%

Według najnowszej analizy przeprowadzonej przez ekonomistów HSBC, siła dolara amerykańskiego jest w tym roku stopniowa, ale bardziej konsekwentna. Tak więc, gdy porównamy siłę USD w tym roku z poprzednim, staje się jasne, że siła USD pozostanie tutaj.

Globalny wzrost spada, co jest ważnym czynnikiem wspierającym dolara amerykańskiego. Jednocześnie stopy procentowe w USA są na historycznie wysokich poziomach, co jest kolejnym czynnikiem przemawiającym za silniejszym dolarem amerykańskim. Chociaż wyższe stopy procentowe nie są tak dobre dla rynków akcji, pozwoliły dolarowi amerykańskiemu zyskać wystarczającą siłę w 2023 roku.

Brak końca cykli zacieśniania

W ciągu ostatnich kilku miesięcy nawet rynki akcji na całym świecie osiągały dobre wyniki dzięki optymizmowi, że banki centralne zakończą cykl podwyżek stóp procentowych. Optymizm ten zaczyna jednak zanikać po tym, jak inflacja pokazała swoje prawdziwe oblicze.

Ale nawet jeśli globalne akcje staną się ujemne, nadal będzie to pozytywne dla dolara amerykańskiego, co oznacza, że w 2024 r. zobaczymy większe zyski USD.

Według niektórych, siła USD wkrótce się skończy, ponieważ dolar odwróci większość swoich zysków. Dla nich powodem tej analizy może być przewartościowanie dolara. HSB uważa inaczej, ponieważ twierdzi, że warunki gospodarcze w USA i sytuacja makroekonomiczna nadal wspierają silniejszego dolara amerykańskiego.

Ponieważ do końca 2023 r. pozostało zaledwie kilka miesięcy, prawdziwym pytaniem jest teraz, jak dolar amerykański zakończy rok. Byki z pewnością spróbują osiągnąć dobre roczne zamknięcie, podczas gdy niedźwiedzie będą próbowały bronić nadchodzących poziomów oporu. Jeśli przyjmiemy analizę HSBC za prawdziwą, oznacza to po prostu, że dolar amerykański będzie nadal miał przewagę nad swoimi odpowiednikami.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry