Hsbc prognozuje trend spadkowy usdjpy

Hsbc prognozuje trend spadkowy usdjpy

HSBC to gigant bankowy obecny w wielu krajach. Dzięki temu bank ma wgląd w krajobraz gospodarczy i może z dużą dokładnością formułować prognozy.

Niedawno ekonomiści HSBC podpowiedzieli, że w krótkim okresie czasu USD/JPY będzie charakteryzował się dużą zmiennością. Powiedzieli również, że USD/JPY osiągnie 120,00 do końca 2023 roku.

HSBC sugeruje niedźwiedzią presję na USD/JPY

Zdaniem HSBC wszystkie czynniki wspierające aprecjację japońskiego jena w 2023 roku są na miejscu. Jednak dolar amerykański/jen japoński pozostanie zmienny w krótkim terminie.

Powiedzieli, że istnieje wiele niepewności ze strony zewnętrznych okoliczności. Podobnie, istnieje również kilka czynników krajowych, które doprowadzą do większej zmienności na USD/JPY.

Pierwszym czynnikiem jest zmiana polityki Banku Japonii, a drugim poprawa na rachunku bieżącym. Podobnie, kurs walutowy i status bezpiecznej przystani JPY również doprowadzą do deprecjacji pary USD/JPY.

Na tej podstawie ekonomiści HSCB uważają, że długoterminowy bias kierunkowy USD/JPY jest przechylony w dół. Ponadto, niektóre z wymienionych czynników mogą potrzebować trochę czasu, aby się zmaterializować.

Dlatego być może będziemy musieli poczekać kilka miesięcy, zanim zobaczymy siłę JPY w stosunku do innych par. Doprowadziłoby to do presji spadkowej na USD/JPY, EUR/JPY, a także innych parach JPY.

W międzyczasie ostatni kryzys bankowy w Europie i USA jest również pozytywny dla JPY, jak również dla złota.

Z danych technicznych USD/JPY wynika, że najbliższy opór znajduje się na poziomie 138. Po stronie spadkowej wsparcie jest obecne w pobliżu 132,00 i 131,00 na podstawie dziennego wykresu USD/JPY.

Jeśli z jakiegoś powodu będziemy świadkami presji zakupowej na USD/JPY, następny opór po poziomie 138,00 znajduje się w pobliżu 142,00, 146,00 i 150,00.

A jeśli coś ważnego wydarzy się po stronie technicznej i fundamentalnej, prognoza pary USD/JPY może otrzymać aktualizację również od HSBC.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry