Hossa na peso meksykańskim (Mxn) straci na sile w 2024 r.

Hossa na peso meksykańskim (Mxn) straci na sile w 2024 r.

Według ankiety przeprowadzonej wśród ekonomistów, byczy rajd MXN w stosunku do USD prawdopodobnie zakończy się w 2024 roku. Powodem tej nagłej zmiany jest to, że polityka przyjęta przez Banxico jest bardziej akomodacyjna niż polityka innych banków.

Mówiąc prościej, spread, który sprawiał, że kupowanie MXN w stosunku do innych walut było atrakcyjne, nadal się zmniejsza!

W ubiegłym roku MXN zamknął jeden z najlepszych lat w stosunku do dolara. Tak dobrych wyników nie widziano od prawie 30 lat, co sugeruje, że rajd MXN był jednym z jego własnych.

Stopa procentowa 11,25% ustalona przez Banxico

Powodem gwałtownego wzrostu MXN była stopa procentowa w wysokości 11,25% ustalona przez Banxico. Tak wysoka stopa procentowa doprowadziła do napływu środków do MXN, co spowodowało jego wzrost.

Do końca 2023 r. kurs MXN/USD wynosił 18, a obecnie spadł do 17 ze stratą -5,4%.

Oczekuje się, że w 2024 r. wiele banków centralnych obniży stopy procentowe, a Meksyk nie będzie wyjątkiem. Nawet Stany Zjednoczone prawdopodobnie pójdą tą drogą, co czyni to równanie jeszcze bardziej ekscytującym.

Jeśli różnica w kursie między USD a MXN stanie się bardzo niewielka, rajd MXN dobiegnie końca. Podobnie, jeśli Banxico przyjmie szybkie podejście do obniżek stóp w porównaniu z Fed, będzie to również niedźwiedzie dla MXN.

Obecnie stopa Fed wynosi od 5,25% do 5,50%, podczas gdy stopa Banxico wynosi 11,25%, co oznacza, że inwestorzy carry trade faworyzują USD/MXN.

Jeśli chodzi o to, kiedy nastąpi obniżka stóp Banxico, eksperci wskazują na 1. kwartał 2024 roku. Po stronie amerykańskiej musi być więcej jasności co do polityki pieniężnej, co naraża gospodarkę na ryzyko spadku. Jeśli gospodarka nie przyspieszy, jakie korzyści USA osiągną dzięki silniejszemu dolarowi amerykańskiemu? To pytanie, na które Fed będzie musiał szybko odpowiedzieć!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry