Goldman Sachs twierdzi, że podwyżka stóp procentowych w marcu jest mało prawdopodobna

Goldman Sachs: SolarEdge Technologies to dobra okazja do zakupu

Po porażce Silicon Valley Bank (SVB) analitycy Goldman Sachs zmienili swoją perspektywę dla nadchodzącej podwyżki stóp w marcu.

Zdaniem Goldman Sachs, amerykańska Rezerwa Federalna nie będzie już w stanie wprowadzić kolejnej podwyżki stóp po upadku dużego amerykańskiego banku. W rzeczywistości w ostatnich dniach upadł również inny duży bank znany jako „Signature Bank”.

W tak trudnym środowisku dla amerykańskiego sektora bankowego, nowa podwyżka stóp spowoduje większy stres dla amerykańskiej gospodarki. W rzeczywistości niepewność gospodarcza również zmieniła się na wyższą po ostatnich wydarzeniach.

Wcześniej Goldman Sachs prognozował podwyżkę stóp o 25 punktów bazowych na najbliższym marcowym posiedzeniu.

Amerykańscy regulatorzy starają się uspokoić opinię publiczną

Nawet amerykańscy regulatorzy wiedzą, że obecna sytuacja nie jest dobra dla sektora bankowego i całej gospodarki USA. Dlatego też zapewnili klientów Silicon Valley Bank o dostępie i bezpieczeństwie ich funduszu.

Analitycy uważają, że regulatorzy musieli zapewnić pewną poważną płynność, aby poradzić sobie z odpływem depozytów w dotkniętych kryzysem bankach. Posunięcie to zapobiegło również jeszcze większemu spadkowi zaufania deponentów po krachu.

W przypadku nadchodzących spotkań w maju, czerwcu i lipcu, analitycy Goldman Sachs nadal wierzą w podwyżki stóp o 25 punktów bazowych. Świadczy to o tym, że eksperci uważają jedynie, że ostatnie upadki banków są krótkotrwałym niepowodzeniem dla amerykańskiej gospodarki.

Po wznowieniu prognozy, stopa końcowa w USA znajdzie się gdzieś pomiędzy 5,25% a 5,5%. Jeśli jednak obecna sytuacja ulegnie dalszemu pogorszeniu i upadnie jeszcze kilka banków, to kolejne posiedzenia Fed W maju, czerwcu i lipcu również nie doprowadzą do podwyżki stóp.

Podobnie, kryzys bankowy w USA może otworzyć drzwi do dalszych kłopotów także w globalnym sektorze bankowym. W końcu współczesny sektor bankowy jest na tyle powiązany, że usunięcie każdego ryzyka może być trudne.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry