Goldman Sachs twierdzi, że amerykańska gospodarka jest bardzo odporna

Goldman Sachs: SolarEdge Technologies to dobra okazja do zakupu

David Solomon, dyrektor generalny Goldman Sachs, powiedział niedawno, że amerykańska gospodarka jest o wiele bardziej odporna i wytrzymała, niż sądzą ludzie. Dodał, że choć problem inflacji się przeciąga, to nadal nie zmienia to faktów dotyczących amerykańskiej gospodarki.

Z wywiadu z prezesem Goldman Sachs wynika, że nawet on przyznaje, że problem inflacji nie jest lekki! Zapytany o słabą aktywność na rynkach kapitałowych, dodał, że spodziewane jest ożywienie.

Ponadto mówił również o tym, jak korekta kosztów kapitałowych i wycen w 2022 r. wpłynęła na rynki kapitałowe. Mając na uwadze te czynniki, powiedział, że nie było to wcale niezwykłe.

Ożywienie na amerykańskich rynkach kapitałowych w 2024 r.

Zapytany o to, kiedy spodziewa się, że amerykańskie rynki kapitałowe zaczną wykazywać siłę, podał rok 2024. W wywiadzie wyjaśnił, że szanse na wzrost aktywności zaczną się pojawiać wraz z wejściem w 2024 rok.

Powodem tej prognozy jest to, że ludzie potrzebują kapitału i to się nie zmieni, przynajmniej na razie! W końcu niektóre działania, które nie są niezbędne, można odłożyć na później, ale nie oznacza to, że można je odkładać w nieskończoność.

Wspomniał również, że wolumeny IPO w pierwszym kwartale były słabe, pomimo ożywienia w handlu blokowym i działaniach związanych z pozyskiwaniem funduszy.

Odkładając na chwilę na bok jego komentarze, obecne wyzwania stojące przed amerykańską gospodarką obejmują słaby eksport, utrzymującą się inflację i wysokie stopy procentowe. I pomimo wszystkich pozytywnych komentarzy Goldman Sachs, fundamentalne perspektywy pozostają takie same.

Mówiąc o inflacji, wydaje się, że zacznie ona spadać lub nawet spadnie poniżej celu Fed gdzieś później w 2024 roku. Najlepszym terminem będzie druga połowa 2024 r., ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o 2024 r., żyjąc w 2023 r.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry