Goldman Sachs: SolarEdge Technologies to dobra okazja do zakupu

Goldman Sachs: SolarEdge Technologies to dobra okazja do zakupu

Goldman Sachs niedawno podniósł rating SolarEdge Technologies Inc, mówiąc, że jest to dobra okazja do zakupu. Ponadto BofA podniósł również cenę docelową SolarEdge Technologies Inc do 396 USD z 379 USD.

Po pozytywnym sentymencie ze strony BofA i Goldman Sachs, akcje SolarEdge Technologies Inc zyskały 5% podczas piątkowej sesji giełdowej.

BofA utrzymuje rekomendację kupuj dla SolarEdge Technologies

BofA utrzymał rekomendację kupuj dla SolarEdge Technologies Inc. i stwierdził, że druga połowa 2023 r. wygląda obiecująco dla spółki. Dzieje się tak pomimo faktu, że SolarEdge Technologies Inc miał pewne problemy z wydajnością w pierwszej połowie 2023 roku.

Wall Street spodziewa się, że rok 2023 pozostanie płaski, co jest podobne do tego, co komunikuje również zarząd SEDG. Jednak jednym z czynników ryzyka, które mogą zaszkodzić perspektywom SolarEdge Technologies Inc. jest jej wzrost w Europie.

Niektórzy analitycy uważają jednak, że obawy związane z SolarEdge Technologies Inc są nieuzasadnione. Dodali również, że wzrost SolarEdge Technologies Inc przyspieszy w drugiej połowie 23 r. ze względu na poprawę wdrożeń pamięci masowej i dźwigni operacyjnej.

Zdaniem ekspertów, Goldman Sachs będzie cieszyć się ciągłym wzrostem w regionach C&I i europejskim. Jeśli spojrzymy na podstawową działalność SolarEdge, jest ona zaangażowana w sprzedaż inwestorów solarnych, produktów energetycznych i oprogramowania do monitorowania wytwarzania energii.

Wszystkie te produkty cieszą się dużym popytem, ponieważ świat odchodzi od tradycyjnych źródeł energii. Musimy jednak również zrozumieć, że obawy związane z energią w ciągu ostatnich kilku lat potwierdziły, że tradycyjne źródła energii nadal cieszą się dużym popytem.

Co więcej, wyniki SolarEdge w pierwszej połowie 2023 r. są również czymś, czego nie można zignorować. W końcu Goldman Sachs i BofA nie mogą opierać się wyłącznie na ich słowach, jeśli rzeczywisty obraz pokazuje coś zupełnie innego. Dlatego ciekawie byłoby zobaczyć, jak SolarEdge zmieni się w 2 połowie 2023 roku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry