Goldman Sachs rozważa sprzedaż swojej jednostki doradztwa inwestycyjnego

Goldman Sachs rozważa sprzedaż swojej jednostki doradztwa inwestycyjnego

Goldman Sachs (GS) podobno rozważa sprzedaż swojej słynnej „jednostki doradztwa inwestycyjnego”, którą przejął około 5-6 lat temu. Według ekspertów, gigant bankowy wycofuje się z początkowych wysiłków, aby przyciągnąć szerszą bazę klientów.

Według doniesień, gigant bankowy szuka teraz potencjalnych alternatyw, które mogą zaspokoić potrzeby osób o wysokiej wartości netto.

Jednostka doradztwa inwestycyjnego zarządza aktywami o wartości 29 miliardów dolarów

Kilka lat temu Goldman Sachs zapłacił łączną kwotę 750 milionów dolarów za zakup United Capital, który oferował usługi jako doradca inwestycyjny. Dostępne raporty sugerują, że jednostka, która jest obecnie własnością Goldman Sachs, nadzoruje aktywa o wartości 29 miliardów dolarów.

Początkowo powodem przejęcia United Capital było skupienie się również na tych klientach, którzy nie są ultrabogaci. Wydaje się jednak, że dyrektor generalny (David Solomon) odczuwa teraz gorąco, ponieważ zmiana w kierunku rynku masowego doprowadziła do strat na przestrzeni lat.

W drugim kwartale grupa odnotowała 60% spadek zysków, który był głównie spowodowany odpisami Goldmana w biznesach konsumenckich.

Na początku tego roku Goldman Sachs powtórzył, że skupi się bardziej na rozszerzeniu usług oferowanych ultrabogatym klientom. Pozwoli to gigantowi bankowemu na wykorzystanie stabilnych strumieni przychodów, na które nie mają wpływu cykle gospodarcze. Na razie działy takie jak handel, bankowość inwestycyjna i podobne nie mogą być liczone jako stabilne źródła przychodów.

W szerszej perspektywie Goldman wycofuje się teraz ze swoich ambicji wejścia na szerszy rynek. Dlatego też dział fintech znany jako GreenSky jest obecnie również wystawiony na sprzedaż przez Goldman Sachs Group. Ponadto, internetowa usługa bankowości detalicznej znana jako Marcus również stanęła w obliczu zmniejszenia skali zaledwie rok temu.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że Goldman Sachs nie miał szczęścia, jeśli chodzi o ukierunkowanie na szerszy rynek, a teraz bank zmierza w kierunku tego, co robi najlepiej.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry