Goldman Sachs mówi, że Fed nie będzie wspierał akcji do 2024 r.

Goldman Sachs: SolarEdge Technologies to dobra okazja do zakupu

Mamy wreszcie styczniowy raport o zatrudnieniu w USA i pokazuje on silny rynek pracy. Dla inwestorów oznacza to jednak złą wiadomość, gdyż Fed nie ma teraz powodu, by spowalniać swoje cykle podwyżek stóp.

Wcześniej była nadzieja, że Fed spróbuje wesprzeć gospodarkę, jeśli jobs report nie będzie wystarczająco silny. Ale ostatni raport pokazał silny rynek pracy. Oznacza to, że Fed może kontynuować swoją walkę o przywrócenie inflacji w okolice celu 2%.

Innymi słowy, analitycy Goldman Sachs uważają, że Fed ma niewiele powodów, aby wspierać akcje poprzez obniżanie stopy procentowej.

Stopa procentowa w USA pozostanie powyżej 5% do 2024 roku

Według Goldman Sachs, Fed ma podnieść swoją politykę stóp procentowych do 5% lub wyżej w 2023 roku. Po tym, stopa procentowa pozostanie na wysokim poziomie aż do roku 2024!

Jeśli jednak spojrzymy na rynki, większość traderów uważa, że Fed zacznie wprowadzać cięcia stóp procentowych do końca 2023 roku.

Jednak pogląd Goldmana jest dokładnie odwrotny od tego, co zdaniem rynku może się wydarzyć. Według nich, stopa procentowa w USA osiągnie raczej dolny zakres 5 niż górny zakres 4.

Ponadto Goldman Sachs uważa również, że nie zobaczymy żadnych cięć stóp przez Fed aż do wejścia w 2024 rok.

Jeśli spojrzymy na pogląd Fed, słaby raport z rynku pracy jest wskazówką, że gospodarka spowalnia z powodu wysokich stóp procentowych. Jednak przy lepszym od oczekiwań raporcie z rynku pracy, Fed będzie miał więcej miejsca na wprowadzenie kolejnych podwyżek stóp.

Na razie gospodarka USA jest wciąż silna, a rynek pracy również wykazuje oznaki odporności. Dodatkowo inflacja również zaczęła zwalniać i do końca 2023 roku osiągnie poziom 3 proc. Natomiast do 2024 roku inflacja w USA ma dotknąć 2,5%.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry