Goldman Sachs 35 szans na recesję w USA pośród kryzysu bankowego

Goldman Sachs rozważa sprzedaż swojej jednostki doradztwa inwestycyjnego

Goldman Sachs zwiększył szanse na recesję w USA po ostatnich zawirowaniach w sektorze bankowym. Według głównego ekonomisty firmy, szanse na recesję w USA wynoszą teraz 35%.

Wcześniej bank miał prognozy mówiące o zaledwie 25% szans na to, że USA przejdą recesję. Zwrócili oni również uwagę, że niepewność wzrosła w krótkim terminie w związku ze stresem w sektorze bankowym.

Dodatkowo Goldman Sachs podzielił się również swoimi badaniami, które sugerują, że wzrost GPD ma wynieść około 1,2%.

Jeszcze tydzień temu około 3 banki (Signature Bank, SBV i Silvergate Bank) musiały zamknąć działalność. Podobnie kłopoty przeżywa również Credit Suisse ze Szwajcarii.

Zdaniem Goldman Sachs, ostatnie kłopoty systemu bankowego zwiększyły szanse na spowolnienie gospodarcze. Dlatego rynek oczekuje teraz, że Fed wstrzyma podwyżki stóp lub powróci do mniejszych podwyżek.

Jeśli spojrzymy na narzędzie FedWatch, istnieje 75% szans, że Fed dostarczy podwyżkę stóp o 0,25 pb. Wręcz przeciwnie, jest 25% szans, że Fed pozostawi stopę procentową bez zmian.

Wcześniej rynek oczekiwał, że Fed dokona podwyżki o 50 punktów bazowych, ale wydaje się, że upadek SVB wszystko to zmienił.

Główny globalny strateg Goldman Sachs uważa, że zacieśnienie polityki i wycofanie płynności przez Fed spowodowało stres w systemie bankowym.

Wygląda na to, że wreszcie zaczęliśmy dostrzegać zagrożenia, które mogą wynikać z wyższych stóp procentowych. Dodatkowo okazało się, że nawet tak duże nazwy jak Credit Suisse nie są podatne na kłopoty finansowe.

Ogólnie rzecz biorąc, szanse na recesję w USA wzrosły o 10% po ostatnich kłopotach w sektorze bankowym. Jeśli kilka kolejnych banków upadnie z powodu warunków ekonomicznych, szanse na recesję wzrosną jeszcze bardziej.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry