Główny udziałowiec Google Larry Page

Główny udziałowiec Google Larry Page

Firmą macierzystą i holdingiem Google jest Alphabet Inc (GOOG, GOOGL). Firma oferuje oprogramowanie i usługi związane z internetem, w tym jako mobilne systemy operacyjne, przetwarzanie w chmurze, rozrywkę strumieniową oraz przeglądanie i wyszukiwanie stron internetowych. Firma podejmuje się również wielu innych branż, w tym cloud computing, oprogramowanie i sprzęt, usługi reklamowe oraz aplikacje mobilne i desktopowe. Ponad 20 lat później rozwinęła się ona w jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych na świecie.

Zarówno akcje posiadane pośrednio, jak i akcje dostępne poprzez opcje na akcje nie są uwzględniane w akcjach wskazanych w tej sekcji. Za każdym razem, gdy nabywają lub sprzedają ilość akcji spółki, która jest uznawana za znaczącą, insiderzy są zobowiązani do złożenia formularza SEC 4.

Akcje klasy B nie mają „wartości rynkowej”, ponieważ nie są przedmiotem obrotu.

Około 3,0% pozostających w obrocie akcji Alphabetu, czyli 19,8 mln akcji, posiada Larry Page. Page jest członkiem zarządu Alphabet i współzałożycielem Google. Od momentu założenia firmy do 2001 roku i ponownie od 2011 do 2015 roku pełnił funkcję jej dyrektora generalnego. Pełnił funkcję dyrektora generalnego Alphabetu od 2015 roku aż do swojej rezygnacji pod koniec 2019 roku. Page ma wartość netto prawie 120 miliardów dolarów, co czyni go piątą najbogatszą osobą w Stanach Zjednoczonych.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry