Global Shipmen Of Pcs Drop 29 During Q1 2023 Apple Takes A Major Hit

Global Shipmen Of Pcs Drop 29 During Q1 2023 Apple Takes A Major Hit

Ostatni raport IDC (firmy badającej rynek) ujawnił, że globalna wysyłka komputerów osobistych spadła o 29% w pierwszym kwartale 2023 roku.

Powodem tego spadku popytu na komputery osobiste jest połączenie słabego popytu i nadmiaru zapasów. Ponadto, klimat makroekonomiczny również pogorszył się w ostatnim czasie, co również wpływa na sprzedaż komputerów osobistych.

Według raportu badawczego, spółką, która najbardziej ucierpiała z powodu spadku globalnej sprzedaży komputerów osobistych jest Apple (APPL).

Globalna sprzedaż komputerów osobistych wyniosła 56,9 mln sztuk

Jak wynika z danych International Data Corporation (IDC), wysyłki komputerów osobistych w I kwartale 2023 roku zostały odnotowane na poziomie 56,9 mln, podczas gdy liczby z I kwartału 2022 roku wynosiły 80,2 mln.

Gdy więc porównamy wyniki z Q1 2022 z wynikami z Q2 2023, to okaże się, że w Q1 2023 sprzedano mniej komputerów PC! A jeśli spojrzymy na bazę YoY, to w ciągu Q4 2022 roku wysyłka komputerów PC spadła o 28,1%!

W sumie w raporcie przeanalizowano około 5 firm PC i wszystkie z nich odnotowały spadek sprzedaży. Najbardziej ucierpiało Apple, które w pierwszym kwartale odnotowało spadek wysyłki o 40,5%.

Kolejną firmą, która zaliczyła duży spadek był Dell Technologies, który odnotował 31% spadek. Podobnie Lenovo Group (LNVGY) i HP Inc. również odnotowały spadek sprzedaży komputerów.

Jeśli przyjrzymy się bliżej firmie Apple, to jednym z jej głównych produktów sprzedażowych są komputery Mac. Sprzedaż komputerów Mac firmy Apple spadła o 29% w ujęciu rocznym.

Wyniki pokazują również, że rynek chwilowo wraca do wzorców pokazywanych przed COVID. Wcześniej firmy technologiczne cieszyły się wzrostem popytu napędzanym głównie przez pandemię COVID.

Ta przerwa w popycie i wzroście rynku prawdopodobnie przełoży się również na łańcuch dostaw. Dlatego też jest bardzo prawdopodobne, że wiele fabryk zacznie się zastanawiać nad przeniesieniem produkcji poza Chiny.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry