General Motors (GM) otrzymuje linię kredytową o wartości 6 miliardów dolarów

General Motors (GM) otrzymuje linię kredytową o wartości 6 miliardów dolarów

W środę General Motors (GM) udało się uzyskać nową linię kredytową o wartości około 6 miliardów dolarów. Producent samochodów oszacował już, że straci około 200 milionów dolarów z powodu strajku United Auto Workers.

Strajk pracowników fabryk rozpoczął się 15 września i trwa już prawie 20 dni. Ogólnie rzecz biorąc, strajk dotknął już do 2 zakładów montażowych General Motors i około 20 centrów „dystrybucji części”.

Na tym jednak nie koniec, gdyż zawsze istnieje szansa na rozszerzenie strajku przez UAW na kolejne fabryki GM. Na razie trwają negocjacje i zawsze istnieje szansa, że proces ten utknie w martwym punkcie. W takim przypadku sytuacja ulegnie eskalacji, a GM będzie musiał ponieść większe straty.

GM stoi w obliczu wielu przeciwności

W środku tego wszystkiego GM z powodzeniem udało się uzyskać linię kredytową o wartości wielu miliardów dolarów. Będzie ona ważna do października 2024 r. i pozwoli GM na wykorzystanie płynności finansowej.

Dzięki tej linii kredytowej General Motors planuje chronić i poprawić swój bilans, ponieważ ponosi straty finansowe z powodu strajku pracowników. Jeśli strajk rozprzestrzeni się na inne zakłady, może nawet wstrzymać produkcję pickupów i innych dochodowych pojazdów GM.

Zgodnie z umową dotyczącą płynności, GM będzie musiał zapewnić, że będzie miał co najmniej 2 miliardy dolarów płynności w USA i 4 miliardy dolarów na całym świecie. Ponadto umowa ograniczy również zdolność GM do sprzedaży lub łączenia swoich aktywów, a także zdolność do zaciągania nowego długu.

Stwierdzenie, że GM odczuwa skutki strajku pracowników, byłoby niedopowiedzeniem, ponieważ firma musiała skorzystać z dodatkowej linii kredytowej. Na razie nie wiadomo, kiedy strajk oficjalnie się zakończy, a GM powróci do normalnej działalności.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry