Gbpusd schodzi poniżej 12300 osiągając 1 tygodniowe minimum

GBP/USD stoi w obliczu odrzucenia na poziomie 1,2100, gdy USD zyskuje na sile

Wydaje się, że GBP/USD rozpoczął ten tydzień na niedźwiedziej nucie, ponieważ po początkowym odbiciu osunął się poniżej poziomu 1,2300. A eksperci uważają, że szanse na jakąś rozsądną trakcję w GBP/USD są również bardzo trudne, chyba że poprawi się sentyment rynkowy.

W większości przypadków inwestorzy obawiają się wzrostu cen ropy naftowej. To podsyci i tak już wysoką inflację do góry i dodatkowo stłumi popyt konsumencki.

Wcześniej producenci OPEC+ zgodzili się na wprowadzenie cięć wydobycia ropy naftowej o około 1 mln bpd. To spowodowało, że zarówno Brent jak i WTI skoczyły wyżej i odnowiły się obawy o bardzo wysoką inflację.

60% szans na podwyżkę stóp Fed

Jeśli zobaczymy sytuację rynkową, która sprzyja przepływom bezpiecznej przystani, doda to siły USD. Oznacza to większe kłopoty dla pary GBP/USD, która już teraz zmaga się z obecną sytuacją.

W momencie pisania tego tekstu Dow Futures notował 0,3% wzrost, natomiast S&P 500 Futures spadł o 0,15% na dzień.

Jednak największą wiadomością ze wszystkich jest narzędzie CME Group FedWatch, które obecnie pokazuje 60% prawdopodobieństwo podwyżki stóp przez Fed. Jeśli okaże się to prawdą, do stopy procentowej zostanie dodane kolejne 25 punktów bazowych.

Patrząc w przyszłość, mamy również ankietę ISM manufacturing PMI, która przedstawi perspektywę inflacji wejściowej. Jeśli inflacja wzrośnie, zgodnie z badaniem PMI, to również doda siły USD.

Oczekuje się również, że dane dotyczące Priced Paid Index wzrosną do 53,8 z wcześniejszej wartości 51,3. A jeśli spojrzymy na PMI, oczekiwania rynku to 47,5, ale wartość powyżej 50 poprawi sentyment do ryzyka.

Jeśli więc poziom 1,2300 zostanie potwierdzony jako opór w parze GBP/USD, następnym przystankiem będzie poziom wsparcia 1,2260. Po nim kolejnymi poziomami wsparcia dla GBP/USD będzie 1,2230, a następnie 1,2200.

Z drugiej strony, 1.2350 jest najbliższym oporem, a następnie jest poziom 1.2400. Jeśli GBP/USD skrzyżuje się powyżej oporu 1,24, następnym przystankiem będzie 1,2420.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry