Gbpusd poniżej 12050 Amid Usd Strength

GBP/USD stoi w obliczu odrzucenia na poziomie 1,2100, gdy USD zyskuje na sile

Para GBP/USD weszła na ścieżkę powrotną po publikacji danych o inflacji z Wielkiej Brytanii i USA. Dane o inflacji z Wielkiej Brytanii pokazały, że rzeczywiście spowalnia, co było sygnałem, że wysokie stopy procentowe nie zostaną tu na długo.

Tymczasem sprzedaż detaliczna ze strony USA pokazała, że spowalnia, ale tempo jest znacznie wolniejsze. W rezultacie USD zyskał przewagę wobec innych walut, w tym GBP.

Ogólnie rzecz biorąc, GBP stał się niedźwiedzi, podczas gdy USD stał się byczy – To stworzyło idealne warunki dla GBP/USD, aby rozpocząć handel w negatywnym terytorium! W momencie pisania tego tekstu, GBP/USD handlowane było już poniżej poziomu 1.2050.

Wskaźnik RSI pokazuje, że przed nami więcej spadków

Na wykresie 4-godzinnym, GBP/USD nadal znajduje się powyżej swojej 50 SMA, ale wskaźnik RSI nadal pozostaje poniżej poziomu 50. Wskazuje to na to, że niedźwiedzie wciąż utrzymują się na powierzchni, a przed nami może być więcej spadków.

Patrząc w przyszłość, obszar pomiędzy 1.2075 – 1.2070 jest ważnym obszarem wsparcia. W rzeczywistości ten sam obszar odpowiada również 61,8% Fib retracement i 50 SMA.

Oznacza to, że byki będą musiały uważać na ten poziom – Zamknięcie poniżej oznaczałoby, że niedźwiedzie mają przewagę. Natomiast silne zamknięcie powyżej 1.2075 oznacza, że byki na GBP wracają do gry. W przypadku większej zwyżki na GBP/USD, kolejnym celem dla byków będą okolice 1,2200.

Podsumowując, obecne perspektywy techniczne GBP/USD mówią nam, że krótkoterminowy bias jest niedźwiedzi i zamknięcie poniżej 1.2070 na wykresie 4-godzinnym doprowadzi do dalszych spadków.

Kolejnym czynnikiem, który wywiera presję na GBP/USS jest 3,8% rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich. Obecna rentowność znajduje się na wieloletnich najwyższych poziomach i tym samym daje siłę dolarowi amerykańskiemu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry