GBP/USD wzrasta powyżej 1,2850 wraz z poprawą nastrojów związanych z ryzykiem

GBP/USD stoi w obliczu odrzucenia na poziomie 1,2100, gdy USD zyskuje na sile

W tej chwili para GBP/USD cieszy się wzrostową dynamiką i jest teraz w drodze do poziomu 1,2800 po przekroczeniu oporu 1,2850. Pozytywny nastrój związany z ryzykiem, po którym nastąpił wzrost amerykańskich akcji, pomógł dziś parze zyskać na wartości.

Ponadto zbliżająca się decyzja Fed w sprawie stóp procentowych również ogranicza wzrost dolara amerykańskiego. Pomaga to również funtowi zyskać przewagę nad dolarem.

Kupujący GBP/USD pozostają powściągliwi

4-godzinny wykres GBP/USD ujawnia interesujący odczyt techniczny, jeśli spojrzymy na wskaźnik RSI. Początkowo wskaźnik odreagował i dotknął linii 50 tylko po to, by wycofać się z powrotem do poziomu 40. Wskazuje to, że pomimo słabości dolara amerykańskiego w najbliższym czasie, byki GBP/USD nadal wahają się, czy wejść na całość.

Najbliższym ważnym oporem dla GBP/USD jest poziom 1.2800, gdzie znajduje się również 200 SMA. Jeśli więc GBP/USD zamknie się poniżej tego poziomu, kolejnym prawdopodobnym przystankiem dla niedźwiedzi będzie 1,2750, a następnie 1,2730.

Z drugiej strony, poziom 1,2870 okazuje się silnym oporem i trudno będzie go przekroczyć w obecnych okolicznościach. Ale jeśli bykom uda się przekształcić go we wsparcie, następnym przystankiem dla byków GBP będzie 1,2900, a następnie poziom 1,2930.

Podczas wtorkowych wczesnych sesji giełdowych GBP/USD zdołał dotknąć 1.2870, by następnie stracić impet. Jeśli więc spojrzymy na tę akcję cenową, to 1.2800 może być poziomem, na którym zobaczymy poważną wyprzedaż pary.

Gdzie indziej rośnie optymizm dotyczący chińskiego pakietu stymulacyjnego, co utrudnia dolarowi znalezienie dużego popytu. To kolejny powód, dla którego GBP/USD zdołał powrócić z 7-dniowej passy strat.

Patrząc w przyszłość, GBP/USD będzie pod silnym wpływem zbliżającego się posiedzenia Fed. W rzeczywistości posiedzenie FOMC nada ton parze funt/dolar i powie nam, co będzie dalej.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry