GBP/USD w pobliżu 1.3100, ponieważ dolar amerykański wykazuje słabość

GBP/USD stabilnie powyżej 1,2650 w obliczu decyzji Boe

Podczas europejskiej sesji para GBP/USD była notowana w pobliżu poziomu 1,3100, ponieważ dolar amerykański ma trudności ze znalezieniem kierunku. USD pozostaje słaby pomimo ostrożnego podejścia rynku, co mówi nam, że szanse na zmianę kursu przez Fed wzrosły wielokrotnie.

Patrząc w przyszłość, Bank Anglii prawdopodobnie pozostanie przy podwyżkach stóp procentowych, podczas gdy Fed prawdopodobnie odejdzie od tej polityki. Tak więc z fundamentalnego punktu widzenia GBP/USD ma szansę na wzrost w najbliższym czasie.

GBP/USD: 1,3150 i 1,3200 to ważne poziomy oporu

Kurs GBP/USD znajduje się wewnątrz rosnącego kanału regresji, w którym najbliższy poziom wsparcia wynosi 1,3100. Jeśli więc para funt/dolar zamknie się poniżej 1,3100 na wykresie 4-godzinnym, korekta prawdopodobnie rozszerzy się do 1,3060. Jest to środkowy poziom kanału wzrostowego i prawdopodobnie pozwoli wskaźnikom odejść od warunków wykupienia.

Jeśli środkowy poziom kanału regresji zostanie przebity, wyprzedaż GBP rozszerzy się, a następnie doprowadzi parę do poziomu 1,3120.

Jeśli spojrzymy z drugiej strony, najbliższy opór dla pary GBP/USD znajduje się na poziomie 1,3150, a następnie 1,3200 i 1,3260.

Pomimo krótkoterminowej wyprzedaży GBP/USD, para kontynuuje zwyżkę i zyskała nawet 150 dni podczas czwartkowej sesji. To sprawia, że jest to szósty dzień z rzędu, w którym byki GBP utrzymują parę na byczym terytorium.

Dolar amerykański (USD) pozostaje pod presją sprzedaży po tym, jak dane UBLS pokazały wzrost PPI o 0.1%, co jest oznaką spowolnienia inflacji. Chociaż jest to dobre dla amerykańskiej gospodarki i rynku akcji, spowodowałoby to osłabienie dolara w stosunku do innych walut, takich jak GBP.

W międzyczasie przewodniczący OBR mówił ostatnio o tym, że inflacja stała się głęboko zakorzeniona w gospodarce i będzie wymagać więcej działań ze strony BoE.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry