GBP/USD stoi w obliczu odrzucenia na poziomie 1,2100, gdy USD zyskuje na sile

GBP/USD stoi w obliczu odrzucenia na poziomie 1,2100, gdy USD zyskuje na sile

Podczas wtorkowej sesji para GBP/USD zdołała dotknąć poziomu 1,2100, ale po raz kolejny została odrzucona. W rezultacie para gwałtownie spadła i znalazła wsparcie w pobliżu poziomu 1,2050.

Nagła siła dolara amerykańskiego w stosunku do funta brytyjskiego wynikała głównie z większej liczby wolnych miejsc pracy w USA w sierpniu. Wskaźnik ekonomiczny z USA był pozytywny dla dolara, a tym samym zepchnął GBP/USD w dół.

Wykresy techniczne pokazują, że akcja cenowa GBP/USD jest zawarta w niedźwiedzim kanale regresji z punktem środkowym w pobliżu poziomu 1,2100. Tak więc, jeśli para zdoła utrzymać się powyżej 1.2100, ruch w kierunku 1.2150 stanie się rzeczywistością.

GBP/USD stoi przed przeszkodami

Po poziomie 1,2150 mamy również 1,2175, który pokrywa się z 20 SMA, a następnie poziom oporu 1,2200. Jednak 1,2200 to wciąż długa historia, ponieważ przed nim jest wiele przeszkód!

Innym scenariuszem jest niepowodzenie GBP/USD w wzroście i przekroczeniu poziomu 1,2100, co wskazuje na niedźwiedzią zmianę w parze. W takim przypadku wsparcie będzie obecne na poziomie 1,2050, który jest również dolnym końcem kanału regresji. Jeśli poziom 1,2050 nie utrzyma się, byki GBP będą musiały bronić poziomu 1,200.

Na razie para GBP/USD kontynuuje niedźwiedzi spadek i osiągnęła już najniższy poziom, który obserwowano w marcu 2023 roku. Ponadto wskaźniki techniczne GBP/USD również drukują warunki wyprzedania w krótkim okresie.

Ale pomimo wszystkich wyprzedanych odczytów, sentyment do ryzyka nie wspiera żadnego zwyżkowego wzrostu GBP/USD. Tak więc na tym froncie istnieje bardzo mała szansa na jakąkolwiek korektę techniczną.

Spojrzenie na brytyjski rynek akcji pokazuje, że nastroje są w większości pozytywne, ponieważ FTSE 100 wzrósł już o 0.4% w ciągu dnia. Wskazuje to, że nastroje rynkowe są teraz nieco pozytywne w porównaniu z ostatnimi kilkoma dniami i tygodniami.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry