GBP/USD prawdopodobnie znajdzie wsparcie w pobliżu 1,2037 – MUFG

GBP/USD stabilnie powyżej 1,2650 w obliczu decyzji Boe

Posiedzenie BoE jest tuż za rogiem (zostało kilka dni) i wygląda na to, że analitycy MUFG opracowali prognozę dla GBP/USD.

Według MUFG para GBP/USD prawdopodobnie spadnie i znajdzie wsparcie w pobliżu poziomu 1,2037. Jako powód tej niedźwiedziej prognozy MUFG podaje słabą aktywność gospodarczą w Wielkiej Brytanii.

Dodali, że dane napływające z Wielkiej Brytanii nadal się pogarszają i nie widać końca. Dlatego nie powinno być zaskoczeniem, jeśli BoE również uzna obecną sytuację gospodarczą kraju.

Dane gospodarcze Wielkiej Brytanii pozostają słabe

Jednocześnie płace w Wielkiej Brytanii również będą dalej spadać ze względu na warunki panujące na rynku pracy. W pewnym sensie niższe płace pomogą również kontrolować inflację, ale nie zapominajmy, że doprowadzi to również do niższej produkcji gospodarczej.

Dlatego MUFG uważa, że prognoza obniżki stóp o 25 punktów bazowych jest tylko punktem wyjścia. Według nich faktyczne cięcia stóp wprowadzone przez BoE będą znacznie wyższe do końca 3 kwartału 2024 roku.

Jeśli nadchodzące posiedzenie BoE będzie mniej jastrzębie, spowoduje to spadek rentowności brytyjskich obligacji w miarę zbliżania się do końca 2023 roku. Jest to więc kolejny czynnik, który zmusi GBP do osiągania gorszych wyników.

Biorąc pod uwagę to tło, sensowne jest, aby para walutowa funta i dolara spadła i znalazła wsparcie w pobliżu 1,2037. Ponieważ poziom ten jest również najniższym poziomem z października 2023 r., zatrzyma on sprzedających i posłuży jako baza dla kupujących.

Następny jest poziom 1,2000, który jest również ważną strefą wsparcia. W rzeczywistości będzie on ważniejszy niż 1,2037 i jest również oddalony o 37 pipsów.

Jednak bycza niespodzianka ze strony BoE (Bank of England) oznacza, że GBP umocni się w stosunku do swoich odpowiedników, takich jak dolar i euro.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry