Gbp/Usd odzyskuje poziom 1,2700 przed Baileyem

GBP/USD stabilnie powyżej 1,2650 w obliczu decyzji Boe

Para GBP/USD odzyskała uchwyt na poziomie 1,2700 i stała się dodatnia. Nastąpiło to wraz z poprawą nastrojów na rynku, co doprowadziło do sprzedaży USD i kupna GBP.

Co więcej, głównym wydarzeniem dla GBP/USD jest zeznanie Baileya (gubernatora BoE). Rzuci to bardzo potrzebne światło na to, czego można oczekiwać od polityki pieniężnej banku centralnego.

1.28 to kolejny poziom oporu

Na razie trend GBP/USD jest byczy, ponieważ znajduje się już wygodnie powyżej uchwytu 1.27. Kolejny istotny opór to 1,2750, który pokrywa się również ze środkową linią byczego kanału. Jeśli para zdoła zamknąć się powyżej tego poziomu, kolejnym poziomem do obserwacji będzie 1,2800, a następnie 1,2820.

Innym scenariuszem jest przełamanie wsparcia na 1.2700, gdzie znajduje się również 100 SMA. W takim przypadku na karcie pojawi się powrót do 1,2650, a następnie kolejny opór na 1,2600.

Jeśli chodzi o brytyjski rynek akcji, FTSE 100 jest na minusie. Sy, kontrakty terminowe na amerykańskie akcje również dają mieszane sygnały, co wskazuje, że rynek zachowuje ostrożność.

Głównym wydarzeniem dla GBP/USD jest zeznanie gubernatora BoE. Oczekuje się, że omówi on kwestię wysokich stóp procentowych i ich związku ze stabilnością finansową Wielkiej Brytanii.

Gubernator BoE prawdopodobnie potwierdzi i będzie bronił decyzji banku centralnego o utrzymaniu wysokich stóp procentowych. Na grudniowym posiedzeniu BoE utrzymał stopy procentowe na tym samym poziomie w związku z obawami o inflację.

Tak więc, jeśli Bailey będzie mówił o perspektywach kolejnych podwyżek stóp procentowych podczas zeznań, GBP/USD wykona kolejną nogę w górę. Po stronie amerykańskiej rentowności obligacji dyktują kierunek USD, ponieważ rynki przygotowują się na dane o inflacji.

A jeśli Bailey zasugeruje obniżki stóp procentowych podczas zeznań, będzie to mile widziane przez brytyjski rynek akcji, ale nie tak bardzo przez GBP.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry