GBP/USD kończy tydzień poniżej 1,2200

GBP/USD stabilnie powyżej 1,2650 w obliczu decyzji Boe

Para GBP/USD zamknęła tydzień poniżej poziomu 1,2200, ponieważ trend spadkowy nadal się nasilał, nawet podczas ostatniego dnia handlowego.

Dla Banku Anglii (BoE) jednym z głównych problemów jest inflacja, co oznacza, że ma on niewielki wybór, jeśli chodzi o obniżanie wysokich stóp procentowych w kraju. Mówiąc prościej, inflacja nadal pozostaje wystarczająco dużym zagrożeniem dla BoE, aby utrzymać wysokie stopy procentowe w Wielkiej Brytanii.

Pomimo wszystkich tych środków, ceny pozostają wyższe niż cel ustalony przez BoE. Oznacza to, że marzenie o obniżkach stóp procentowych jest teraz jeszcze bardziej odległe niż kiedykolwiek wcześniej! Dla brytyjskich firm koszty finansowania i zaciągania pożyczek również pozostaną wysokie, co będzie miało negatywny wpływ na gospodarkę.

Brytyjski sektor produkcyjny pozostaje słaby

Podobnie, warunki pracy w Wielkiej Brytanii również się pogarszają, podczas gdy pesymistyczne perspektywy dominują w sektorze produkcyjnym. Jest to więc kolejny powód, który może sprawić, że utrzymanie stóp procentowych na wysokim poziomie będzie kłopotliwe dla BoE.

Patrząc w przyszłość, mamy wskaźnik PMI dla Wielkiej Brytanii, który ma pokazać, że wskaźniki ekonomiczne uległy dalszemu pogorszeniu. Jeśli okaże się to zgodne z oczekiwaniami, będzie to oznaczać większy spadek dla pary GBP/USD.

Wręcz przeciwnie, oczekuje się, że dolar amerykański przyciągnie presję zakupową w przyszłym tygodniu. Ponadto kwestia zamknięcia rządu jest również uporządkowana, co również okaże się korzystne dla dolara amerykańskiego. Podobnie, obawy o opóźnienie raportu NFP również zniknęły po działaniach podjętych przez przedstawicieli USA.

Analiza techniczna GBP / USD pokazuje, że funt (GBP) wycofał się po dotknięciu 200 SMA (godzinowej). W tej próbie GBP dotknął 1.2270 (dzienne maksimum) w piątek, a następnie otrzymał odrzucenie od linii SMA.

Na razie wygląda na to, że 34 EMA (godzinowa) ogranicza wszelkie wzrosty GBP/USD, co mówi nam, że przełamanie tej linii będzie ważne dla trwałego zwyżkowego tempa. Tak więc każde przełamanie 34 EMA będzie wskazywać, że presja niedźwiedzi w GBP/USD zniknęła.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry