Gbp stabilnie powyżej poziomu 12600 pomimo ostrożnych nastrojów

GBP/USD stoi w obliczu odrzucenia na poziomie 1,2100, gdy USD zyskuje na sile

Podczas europejskiej sesji giełdowej para GBP/USD utrzymywała się stabilnie powyżej poziomu wsparcia 1,2600. W tej chwili wydaje się, że GBP/USD ma trudności z przeprowadzeniem zwyżkowego rajdu w obliczu siły USD.

Co więcej, rynek jest obecnie bardzo ostrożny, co zapobiega napływowi pieniędzy do Wielkiego Funta Brytyjskiego. Patrząc w przyszłość, następny kierunek GBP/USD będzie zależał od Fedspeak, który jest zaplanowany na kilka następnych dni.

1.26000 – ważny poziom dla GBP/USD

Jeśli spojrzymy na dane techniczne GBP/USD, wydaje się, że znajduje się on w górnej połowie kanału regresji. To byczy sygnał i nie ma co do tego wątpliwości!

Ale kiedy spojrzymy na RSI, waha się on wokół poziomu 70, co wskazuje, że korekta techniczna może być na kartach.

Jeśli więc para GBP/USD spadnie poniżej 1,2625 i zamieni go w opór, następnym poziomem będzie 1,2600, a następnie poziom wsparcia 1,2550. Poziom 1,2550 pokrywa się również z 50 SMA i dolną krawędzią kanału wzrostowego.

Z drugiej strony, przełamanie poziomu oporu 1,2650 oznacza, że byki GBP/USD będą celować w poziom 1,2700. Poziom ten jest górnym ograniczeniem byczego kanału i z czasem również pójdzie wyżej.

Jeśli spojrzymy na stronę fundamentalną, USD pozostanie w centrum uwagi ze względu na zbliżającą się publikację CPI. Rynek oczekuje, że raport pokaże stabilną inflację w kraju.

Podobnie oczekuje się, że BoE utrzyma swoją obecną politykę wysokich stóp procentowych w obliczu wyższej inflacji i niedoborów siły roboczej w kraju. Dlatego uważamy, że inflacja w Wielkiej Brytanii pozostanie na dwucyfrowym poziomie.

Tak więc, podczas gdy patrzymy na techniczne aspekty GBP/USD, nie zapominajmy, że strona fundamentalna również ma wiele interesujących rzeczy! W rzeczywistości fundamentalne aspekty GBP/USD mogą mieć duży wpływ na następny ruch pary.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry