GBP/JPY zyskuje 1% wśród gołębiego BoJ, pozostaje powyżej 20 SMA

GBP/JPY zyskuje 1% wśród gołębiego BoJ, pozostaje powyżej 20 SMA

GBP/JPY zyskał 1% podczas piątkowej sesji i ostatnio był notowany powyżej 20 SMA na wykresie D1. Jeśli krzyż utrzyma tę dynamikę przez resztę piątku, zakończy tydzień na zielono.

Para GBP / JPY nabrała byczego tempa w obliczu silnej presji na sprzedaż ze strony JPY, głównie ze względu na stanowisko BoJ. Bank Japonii ma być gospodarzem spotkania w przyszłym tygodniu, a wszystkie prognozy wskazują na gołębią politykę. Wręcz przeciwnie, GBP zyskał na sile po danych o sprzedaży detalicznej.

Oczekuje się, że BoJ utrzyma swoją politykę YCC

Dane o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii wzrosły bardziej niż oczekiwano i wyniosły 0,7% miesiąc do miesiąca. Większość analityków spodziewała się jednak wartości na poziomie 0,2%. Jest to więc jeden z czynników, który wsparł wzrost GBP w stosunku do JPY.

Jeśli spojrzymy na kolejne kroki Banku Anglii, istnieje 45% szans na podwyżkę stóp o 50 punktów bazowych po ostatnich danych o inflacji. Podobnie, istnieje również prognoza podwyżki stóp o 25 punktów bazowych podczas wrześniowego i listopadowego posiedzenia. Gdy wejdziemy w luty 2024 r., może nastąpić kolejne 25 punktów bazowych, co podniesie końcową stopę procentową w Wielkiej Brytanii do 5,75%.

Jeśli spojrzymy na japońską stronę, odczyt CPI wyniósł 3,3% w ujęciu rocznym. Jednocześnie miara bazowa w Japonii wyniosła 4,2% w ujęciu rocznym.

Patrząc w przyszłość, oczekuje się, że BoJ utrzyma politykę YCC, ponieważ bank centralny nadal uważa, że inflacja stanowi zagrożenie dla gospodarki.

Można więc powiedzieć, że rozbieżność BoJ i BoE powoduje, że JPY spada, podczas gdy GBP zyskuje na sile.

Jeśli spojrzymy na analizę techniczną GBP/JPY, ważne poziomy wsparcia to 180,00, a następnie 179,50, a następnie 179,00. Z drugiej strony poziomy oporu dla GBP/JPY znajdują się na 182.60, a następnie na 183.00. Jeśli poziom 183.00 zostanie przełamany przez byki GBP/JPY, następnym przystankiem będzie poziom 184.00.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry