GBP/JPY zmienia kolor na zielony w pobliżu poziomu 184,00

GBP/JPY zmienia kolor na zielony w pobliżu poziomu 184,00

Kurs GBP/JPY wzrósł, ponieważ funt nadal wykazywał siłę w stosunku do japońskiego jena. Jednak para nadal doświadcza zygzakowatej akcji cenowej wśród mieszanych nastrojów rynkowych. Mimo to krzyż nadal jest na zielono, co wskazuje na siłę funta szterlinga w stosunku do konkurencji.

Na początku środowej sesji kurs GBP/JPY spadł do 183,20, ale ostatecznie odrobił straty i zamknął dzień na zielono. Podczas amerykańskiej sesji giełdowej krzyż zdołał dotknąć 184.40 (dzienne maksimum), ale spadł z powrotem do 184.00.

Spadki produkcji przemysłowej i wytwórczej

Na froncie ekonomicznym większość danych z Wielkiej Brytanii była poniżej oczekiwań. Po pierwsze, produkcja przemysłowa odnotowała spadek o 0,7%, podczas gdy prognoza zakładała jedynie 0,6%.

Chociaż dane dotyczące produkcji przemysłowej były powyżej prognozy, nadal utrzymują się na ujemnym poziomie, co wskazuje na spadek. Według danych, wartość tego wskaźnika w lipcu wyniosła -0,8% wobec prognozy -1%. Ponadto PKB Wielkiej Brytanii również spadł do 0,5% w lipcu, co po raz kolejny było ciosem dla GBP.

Od strony technicznej GBP/JPY zdołał osiągnąć imponujące dzienne maksimum w pobliżu 184,00, co samo w sobie jest osiągnięciem. W wyniku tej zwyżkowej dynamiki 100 SMA na h1 jest teraz bardzo blisko zmiany na zwyżkową.

Spojrzenie na dzienne krzesło GBP/JPY sugeruje, że niedźwiedzia linia trendu, która rozpoczęła się od 186,75, jest nadal aktualna. Ponadto poziom 183.00 jest miejscem, w którym znajduje się 50 SMA i również spycha cenę w dół. Jeśli więc bykom uda się wesprzeć GBP powyżej tych poziomów, możemy w końcu zobaczyć przełamanie długoterminowego niedźwiedziego cyklu.

W ujęciu dziennym (krótkoterminowym) nie ma wątpliwości, że GBP / JPY zdołał odreagować. Jednak dane napływające z Wielkiej Brytanii nie są wspierające, co zagraża niedawnemu wzrostowemu impetowi.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry