GBP/JPY zagrożony spadkiem powyżej 181,00 w obliczu ryzyka zmiany polityki BoJ

GBP/JPY zyskuje 1% wśród gołębiego BoJ, pozostaje powyżej 20 SMA

Dopóki GBP/JPY znajduje się poniżej poziomu 181,00, para ma znacznie większe szanse na wyprzedaż, co podkreśla znaczenie tego poziomu wsparcia. Patrząc w przyszłość, istnieje wiele plotek, że Bank Japonii (BoJ) zmieni swoją politykę pieniężną na posiedzeniu 28 lipca.

W Japonii zmieniło się zachowanie przedsiębiorstw, co spowodowało również wzrost płac. Jednocześnie ruch ten zmienił również ryzyko deflacji w Japonii. Mówiąc prościej, gospodarstwa domowe w Japonii mają teraz większy dochód do dyspozycji, co zwiększa ogólny popyt.

Skokowy wzrost wynagrodzeń pozwoli również utrzymać inflację powyżej progu 2%, a tym samym napędzić wzrost gospodarczy w Japonii. W oparciu o wszystkie te fundamentalne zmiany inwestorzy uważają, że BoJ może w końcu zmienić swoją gołębią politykę na następnym posiedzeniu.

BoJ powinien odejść od obecnej polityki – MFW

Według MFW (Międzynarodowego Funduszu Walutowego) BoJ musi odejść od swojej obecnej wspierającej polityki pieniężnej. Wygląda więc na to, że nawet międzynarodowe instytuty monetarne mówią teraz o zmianie podejścia BoJ, co zwiększa wiarygodność rozmów o zmianie polityki.

Na kolejnym posiedzeniu inwestorzy otrzymają również wskazówki dotyczące sytuacji inflacyjnej w Japonii. Japoński rząd opublikował już swoje prognozy, zgodnie z którymi inflacja wyniesie 0,7%. Podobnie, rząd przewiduje wzrost płac o 2,5% w roku budżetowym 24 i 2,6% w roku budżetowym 23.

Jeśli spojrzymy na GBP, waluta nie znajduje dużego popytu, mimo że BoE nadal jastrzębio podchodzi do swojej polityki stóp procentowych. Bank Anglii ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych 3 sierpnia 2023 roku. Na razie inflacja w Wielkiej Brytanii jest nadal wysoka, jeśli spojrzymy na inne gospodarki G7.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry