Gaz ziemny zyskuje 15% w czerwcu przy zwiększonym popycie

Gaz ziemny notuje wzrosty w ujęciu miesięcznym i kwartalnym

Wygląda na to, że byki na rynku gazu ziemnego są bardzo odporne, ponieważ udaje im się pokonać jeden nieparzysty po drugim. Według zeszłotygodniowych danych, całkowite zapasy w magazynach paliw wzrosły o 95 miliardów cf, co jest wartością wyższą od zeszłotygodniowej wartości 88 bcf.

Według jednego z analityków szacunek wzrostu zapasów gazu ziemnego wynosił 91, podczas gdy rzeczywista wartość okazała się wynosić 95. A jeśli spojrzymy na tydzień poprzedzający 9 czerwca, około 84 bcf zostało wstrzykniętych w celu zapewnienia zaspokojenia potrzeb chłodzenia.

Po publikacji danych kontrakty terminowe na gaz spadły, ponieważ ilość zmagazynowanego surowca okazała się większa niż oczekiwano. W tym czasie gaz ziemny osiągnął poziom 2,532 USD, który był niższy niż zamknięcie z poprzedniego dnia na poziomie około 2,597 USD. Jednak następnego dnia gaz ziemny od razu zyskał na sile i dodał 1,1 centa do swojej wartości na NYME.

Popyt na chłodzenie latem

Według ekspertów, jednym z głównych powodów wzrostu cen gazu ziemnego było oczekiwanie na zwiększone zapotrzebowanie na chłodzenie w sezonie letnim.

W USA sezon letni oficjalnie się rozpoczął, co oznacza wyższe temperatury i większe zużycie energii.

Na razie zapotrzebowanie na energię spadło do zaledwie 37,9 mld stóp sześciennych dziennie, ale eksperci uważają, że wzrośnie ono wraz z ociepleniem pogody.

W rzeczywistości gaz jest już gotowy do zamknięcia jednego z najlepszych miesięcy od sierpnia 2022 roku! Tylko w tym miesiącu ceny gazu wzrosły o 15% i są gotowe dotknąć ceny 10 USD/mmBtu (14-letnie maksimum).

Na razie pogoda nie jest tak gorąca jak zwykle, ale zapotrzebowanie na chłodzenie w USA już rośnie każdego dnia, szczególnie w Teksasie.

Podsumowując, gromadzenie rezerw jest całkowicie ignorowane przez traderów gazu ziemnego, którzy koncentrują się na nadchodzącym popycie w szczycie sezonu letniego.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry