Gaz ziemny zamyka swój pierwszy lipcowy tydzień na zielono w obliczu zwiększonego popytu

Gaz ziemny blisko 3,20 USD po danych o bezrobociu w USA

Gaz ziemny zamknął swój pierwszy w historii tydzień na zielono w lipcu i tym samym odbił się od wielomiesięcznych minimów. Według ekspertów, wysokie zużycie gazu ziemnego w lipcu prawdopodobnie spowoduje jego wzrost.

Amerykańskie miasta walczą z letnimi upałami za pomocą klimatyzacji, która wymaga energii. A jednym ze źródeł energii jest gaz ziemny, co powoduje wzrost jego cen. Minęły miesiące, odkąd rynek mówił o letnim popycie i wygląda na to, że w końcu nadszedł.

Kontrakt gazowy na sierpień spadł o 4,4 do końca piątku, co odpowiada 1,6%. Podobnie cena gazu ziemnego wynosiła około 2,7130 USD mmBtu. Przed niewielką korektą w postaci realizacji zysków, gaz ziemny wzrósł o niecałe 6%.

Gaz ziemny w górę o 8,3% w ciągu tygodnia

Ogólnie rzecz biorąc, gaz ziemny wzrósł o 8,3%, ale odnotował krótkoterminowe straty od 1 do 8%.

Dostępne raporty sugerują, że prawdopodobnie od dziś będziemy świadkami spadku ilości spalanej energii. Według szacunków może nastąpić spadek o 2 bcf/d, ale prawdopodobnie będzie to ostatni taki spadek w tym tygodniu.

Jeśli rozejrzymy się dookoła, działania prezydenta Putina na Morzu Tylnym również wspierają ceny amerykańskiego gazu ziemnego. Prezydent Putin domaga się od sił zachodnich zniesienia sankcji na eksport gazu w zamian za porozumienie w sprawie zboża na Morzu Tylnym.

Opierając się na tych podstawach, nie byłoby błędem stwierdzenie, że gaz ziemny prawdopodobnie pozostanie silny przez co najmniej następne 2-3 miesiące. Ale gdy sezon letni zacznie zanikać i ustąpi miejsca bardziej umiarkowanym temperaturom, gwałtowny wzrost popytu na gaz ziemny spadnie!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry