Gaz ziemny Xngusd skacze do 2 w obliczu obaw o inflację

Gaz ziemny notuje wzrosty w ujęciu miesięcznym i kwartalnym

Gaz ziemny (XNG/USD) pozostał zwyżkowy i ostatecznie zdołał dotknąć poziomu cenowego 2,34 USD, odbijając się od poprzedniego 1-tygodniowego minimum.

Zdaniem ekspertów, byczy charakter XNG/USD można przypisać łagodniejszemu dolarowi amerykańskiemu, a także ostrożnemu podejściu rynków. W końcu długo oczekiwane dane o inflacji za maj mają się pojawić wraz z posiedzeniem Fed.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) pozostaje w trendzie spadkowym

Indeks dolara amerykańskiego (DXY), który służy jako miernik siły USD, również przełamał swój niedawny trend wzrostowy i zakończył dzień stratą 0.20%. Kiedy sprawdzałem ostatni raz, dzienna cena handlowa wynosiła 103.43, co sygnalizuje słabe nastroje wokół USD.

Obecny sentyment USD jest oczekiwany, biorąc pod uwagę, że przed nami FOMC, który zadecyduje o dalszym kierunku dla dolara.

Warto również zauważyć, że dane napływające z USA są słabe, a w połączeniu z rozmowami Fed ma sens, aby dolar wykazywał słabość. Ponadto istnieje 70% szans, że na posiedzeniu Fed nie zostaną podjęte żadne działania.

Jeśli spojrzymy poza USA, PBoC również wprowadził obniżki stóp. W połączeniu z większym popytem na energię w sezonie letnim, sensowne jest, aby XNG/USD rozpoczął hossę.

Ogólnie rzecz biorąc, warunki rynkowe w USA, Chinach i reszcie świata sprzyjają wysokim cenom XNG. Ponadto niepewność gospodarcza i decyzje dotyczące stóp procentowych również wspierają wzrost cen gazu ziemnego.

Jeśli spojrzymy na perspektywy techniczne XNG/USD, 10 SMA na wykresach dziennych utrzymuje gaz ziemny na niskim poziomie 2,31 USD. Ponadto istnieją również linie trendu w pobliżu 2,35 USD, a także 2,37 USD, które mogą służyć jako ograniczniki dla gazu ziemnego. Ale gdy te strefy oporu zostaną przełamane, gaz ziemny prawdopodobnie wzrośnie z jeszcze większą byczą dynamiką.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry