Gaz ziemny stracił połowę wartości w związku z ciepłą pogodą

Gaz ziemny blisko 3,20 USD po danych o bezrobociu w USA

Już od ponad pięciu tygodni nabywcy gazu ziemnego obserwują ciągły spadek ceny tego surowca. Kontrakty futures na paliwo grzewcze, które są notowane na NY’s Mercantile Exchange, spadły już w tym tygodniu o 5%. Ponadto, to samo aktywo finansowe w ciągu ostatnich 4 tygodni straciło 48% swojej wartości.

Zdaniem ekspertów wysoka temperatura mimo sezonu zimowego jest przyczyną mniejszego zużycia gazu ziemnego. W prostych słowach, ludzie zużywają mniej gazu ziemnego do ogrzewania budynków, co prowadzi do zmniejszenia popytu.

Jeden z najgorszych miesięcy dla gazu ziemnego

Eksperci uważają, że obecna sytuacja na rynku gazu ziemnego jest jedną z najgorszych od dłuższego czasu. A u podstaw problemu leży ciepła zima! Tak, tak wysokie temperatury były ostatni raz widziane w sezonie zimowym prawie 20 lat temu.

Kontrakt na gaz na luty został w piątek rozliczony w okolicach 3,174 USD. A teraz ten sam kontrakt osiągnął cenę 3,11 USD, co jest 19-miesięcznym minimum.

Patrząc w przyszłość, wśród byków gazu ziemnego istnieje obawa, że kontrakt osiągnie poziom cenowy 2 USD. Wydaje się jednak, że wsparcie na poziomie 3$ trzyma się dla byków!

Jeśli chodzi o analityków, to są oni nadal światełkiem nadziei dla byków gazu ziemnego pod warunkiem, że natura będzie współpracować. A ta współpraca również musi nadejść szybko.

Mamy jeszcze kilka zimowych miesięcy, takich jak styczeń, luty i marzec, zanim sezon oficjalnie się zakończy. Ponadto największym czynnikiem, który może wpłynąć na ceny gazu ziemnego jest pogoda. Jeśli pogoda stanie się chłodniejsza, ludzie będą zmuszeni do zużywania większej ilości gazu.

Ale jest też pozytywna strona tego wszystkiego – Ludzie musieli wydać mniej pieniędzy na ogrzewanie swoich domów, co jest dobrą rzeczą pod warunkiem, że dekady wysokiej inflacji.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry