Gaz ziemny blisko 3,20 USD po danych o bezrobociu w USA

Gaz ziemny blisko 3,20 USD po danych o bezrobociu w USA

Notowania gazu ziemnego osiągnęły wielomiesięczny szczyt po tym, jak prognozy pogody przewidują spadek temperatury w kilku krajach UE. Zmiana temperatury nastąpi w ciągu najbliższych kilku tygodni, co oznacza, że obywatele UE będą musieli polegać na gazie ziemnym w celu zaspokojenia swoich potrzeb grzewczych.

Opierając się na historycznych wzorcach pogodowych, wydaje się, że zimno nadejdzie znacznie wcześniej niż zwykle. Mówiąc prościej, gospodarstwa domowe w UE będą podkręcać swoje termostaty znacznie wcześniej niż początkowo oczekiwano.

Gaz ziemny na wielomiesięcznych maksimach

Był to podstawowy powód, który wsparł gaz ziemny i wysłał go na 8-miesięczne maksima. Ponadto kilka dni temu opublikowano również dane o bezrobociu w USA, które wykazały pewne obawy o amerykański rynek pracy. Jednak inwestorzy są bardziej zainteresowani NFP, co oznacza, że dane o bezrobociu są już w lusterku wstecznym.

Na razie cena gazu ziemnego wynosi 3,20 USD / MMBtu z prognozą większego wzrostu. Obecnie temperatura w UE jest wysoka, ale wydaje się, że inwestorzy całkowicie ignorują teraźniejszość. Zamiast tego inwestorzy patrzą teraz na prognozę, która mówi, że wkrótce nadejdzie zimna pogoda.

Mając na uwadze prognozę temperatury, naturalne jest założenie, że UE zapewni, że jej rezerwy gazu ziemnego pozostaną pełne, zanim nadejdzie chłodniejsza pogoda. W pewnym sensie sensowne jest, aby rynek gazu ziemnego był ściśnięty, ponieważ popyt będzie większy niż podaż.

Jednym z punktów zwrotnych na rynku gazu ziemnego był poziom 3,07 USD, który został już przebity w sposób zwyżkowy. Teraz 3,07 USD będzie działać jako podłoga i ponownie wyśle gaz ziemny na wyższe poziomy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że gaz ziemny wzrośnie i wkrótce dotknie oporu na poziomie 3,30 USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry