Futures na amerykańskie indeksy giełdowe są pozytywne przed przemówieniem Powella

Wzrost amerykańskich cen producenta Ppi

Wszystkie kontrakty terminowe na główne indeksy giełdowe z USA zwyżkują przed wyczekiwanym wystąpieniem Powella w dalszej części dnia. Rynek oczekuje świeżego impulsu ze strony Jerome’a Powella na temat tego, jak długo Fed utrzyma stopy na tak wysokich poziomach.

Przemówienie Powella ma mieć miejsce tuż przed spotkaniem Klubu Ekonomicznego w Waszyngtonie. A biorąc pod uwagę, że zaledwie kilka dni temu otrzymaliśmy mocne raporty o zatrudnieniu, jest mniejsza nadzieja, że Fed odejdzie od swojej agresywnej polityki pieniężnej.

Fed jest mniej skłonny do obniżenia stóp procentowych

Jeśli spojrzymy na całą sytuację z teoretycznego punktu widzenia, to okaże się, że Fed jest obecnie mniej skłonny do zaprzestania swojej polityki wprowadzania kolejnych podwyżek stóp procentowych co kilka miesięcy.

Aby Fed zmienił swoje stanowisko, musi spojrzeć na dwie rzeczy: inflację i kondycję rynku pracy w USA. Tak więc na tym froncie potrzebujemy niskiej inflacji i słabego rynku pracy, aby Fed zmienił swoją obecną politykę.

I jeśli spojrzymy na główne indeksy future w USA, to tym, który wiedzie prym jest Nasdaq 100 e-minis. Dow e-minis wzrósł o 0,01%, a S&P 500 e-minis o 0,13% czyli około 5,25 pkt. Te zaliczki to jednak tylko pewien szum przed wystąpieniem Powella. A jeśli rozejrzymy się dookoła,

Podobnie, widzieliśmy też sporą aktywność na niektórych spółkach, takich jak Microsoft Corp (MSFT), Boeing (BA) i Royal Caribbean (RCL). Gigant technologiczny Microsoft wzrósł o 0,9% podczas sesji handlowej premarket.

Ponadto akcje spółki Boeing (BA) również wzrosły o 1,1%, ponieważ ogłosiła ona plan redukcji 2000 miejsc pracy. Proces ten pozwoli na zmniejszenie wydatków spółki, a jednocześnie poprawi również jej rentowność.

A Royal Caribbean (RCL) ma ogłosić swój wynik za 4 kwartał, który również może wpłynąć na jeden z głównych amerykańskich indeksów.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry