Funt traci na wartości względem dolara po brytyjskich danych o zatrudnieniu

GBP/JPY zmienia kolor na zielony w pobliżu poziomu 184,00

GBP stracił na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego po ostatnich danych o bezrobociu w Wielkiej Brytanii. Dane ujawniły, że liczba bezrobotnych wzrosła, co oznacza, że Bank Anglii będzie mniej skłonny do wprowadzania dużych podwyżek stóp procentowych.

Chociaż szanse na mniejszą liczbę podwyżek stóp są dobre dla rynku akcji, nie możemy powiedzieć tego samego o GBP! W wyniku ostatnich danych o zatrudnieniu GBP stracił na wartości, podczas gdy dolar amerykański zyskał przewagę.

Funt szterling w dół o 0,5%

Ogólnie rzecz biorąc, funt szterling stracił 0,5% swojej wartości w stosunku do dolara amerykańskiego i był ostatnio widziany w pobliżu 1,2467 USD. Podobnie stracił na wartości w stosunku do EUR/GBP i był ostatnio widziany w pobliżu 87.17.

Jeśli spojrzymy na datę, stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii osiągnęła 3.9%, co wskazuje, że więcej osób wraca na rynek pracy.

Na podstawie ostatnich danych ekonomicznych wydaje się, że w planach jest co najmniej 1 dodatkowa podwyżka stóp procentowych. Bank Anglii prawdopodobnie wprowadzi podwyżkę stóp o 25 punktów bazowych na następnym posiedzeniu.

Według jednego ze strategów Rabobanku istnieją również szersze czynniki, które wpływają na GBP. W rzeczywistości większość dobrych wiadomości związanych z GBP jest już wyceniona!

A jeśli spojrzymy na nadchodzącą sytuację gospodarczą w Wielkiej Brytanii, nie ma wystarczającej ilości dobrych wiadomości, które wspierałyby GBP.

Z drugiej strony, słabość GBP i siła USD również doprowadziły do wsparcia indeksu dolara. Po publikacji danych ekonomicznych indeks USD podskoczył do 102.57, czyli zaledwie kilka punktów od 102.75 (5-tygodniowy szczyt).

Jednak biorąc pod uwagę zawirowania polityczne i gospodarcze w USA związane z kwestią pułapu zadłużenia, wiele może dyktować następny kierunek GBP / USD. Jednak krótkoterminowe perspektywy dla GBP/USD są przechylone w dół.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry