Funt (GBP) i euro (EUR) na 6-miesięcznych minimach w stosunku do dolara amerykańskiego

Funt (GBP) i euro (EUR) na 6-miesięcznych minimach w stosunku do dolara amerykańskiego

Podczas środowej sesji dolar amerykański zdołał osiągnąć 10-miesięczne maksimum i zepchnął GBP i EUR do 6-miesięcznych minimów. W tym samym czasie japoński jen (JPY) również wszedł na terytorium interwencji BoJ. Wszystko to wynika z faktu, że władze USA nie zmienią obecnych wysokich stóp procentowych.

Chociaż ostatnio zaobserwowano pewną wyprzedaż rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, od tego czasu ustabilizowała się. Podobnie, nie możemy ignorować faktu, że rentowności obligacji skarbowych są tylko nieznacznie poniżej swoich 16-letnich maksimów. To główny powód, dla którego dolar amerykański (USD) pokazuje swoją siłę w stosunku do GBP, JPY i innych walut.

EUR i GBP w dół o 0,3% i 0,2%

Euro (EUR) było notowane w pobliżu 1.0534 w stosunku do dolara amerykańskiego z 0.3% spadkiem. Poziomy te były ostatnio widziane dopiero 15 marca, a zatem oznaczają poważną zmianę trendu euro.

Jeśli euro będzie nadal podążać tą ścieżką, do końca września straci 3% swojej wartości. Podobnie, ostatni kwartał euro będzie również jednym z najgorszych w 2023 roku.

Bliższe spojrzenie na funta szterlinga (GBP) pokazuje, że spadł on również o 0.2% i obecnie notowany jest w pobliżu 1.2134. W ujęciu kwartalnym GBP ma stracić 4% swojej wartości.

Ponadto indeks USD jest obecnie notowany na poziomie 10,649 (najwyższy poziom od 10 miesięcy) i reprezentuje łączną siłę dolara w stosunku do innych walut.

Według starszego stratega Nordea, rynki mocno wierzą w wyższe stopy procentowe i wyższe rentowności obligacji przez długi czas. To kluczowy czynnik, który powoduje wzrost wartości dolara amerykańskiego. Dodali również, że niedawna rentowność 10-letnich obligacji na poziomie 4,5% jest również jedną z najwyższych w ciągu ostatnich kilku lat.

Według przedstawicieli Fed, nie mogą oni wykluczyć żadnych dodatkowych podwyżek stóp procentowych, jeśli wymaga tego sytuacja! Tak więc na tym froncie nastroje są zdecydowanie jastrzębie, co spycha EUR i GBP w dół.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry