Ftc prosi amerykański sąd o zablokowanie transakcji Microsoft Activision

Akcje Microsoftu rosną, gdy firma technologiczna zatrudnia Sama Altmana

W zaskakującym obrocie wydarzeń Federalna Komisja Handlu (FTC) zwróciła się do amerykańskiego sądu o zablokowanie przejęcia Activision Blizzard (studia gier) przez Microsoft.

FTC poprosiła o tymczasowe zablokowanie transakcji, aby upewnić się, że narracja rządu w tej sprawie może zostać wysłuchana. Przejęcie Blizzarda przez Microsoft jest warte 69 miliardów dolarów i tym samym stanowi jedną z największych transakcji 2023 roku.

Według FTC, umowa między Activision i Microsoft zostanie sfinalizowana w piątek. Ale zanim to nastąpi, FTC prosi sędziego o tymczasowe zablokowanie transakcji.

Strach przed monopolem Microsoftu

FTC uważa, że przejęcie da Microsoftowi nieuczciwą przewagę. W rzeczywistości pozwoliłoby to nawet Microsoftowi ograniczyć zawartość Activison na innych platformach, zniechęcając w ten sposób konkurencję.

Mówiąc prościej, Microsoft może próbować udostępnić zawartość Activision tylko na Xbox i innych platformach należących do Microsoftu. To zaszkodziłoby konkurencji, w tym PlayStation Sony.

FTC dodało również, że Microsoft mógłby nawet zmienić plany biznesowe i operacje Activision, umożliwiając mu dostęp do poufnych informacji biznesowych.

FTC jest organem odpowiedzialnym za egzekwowanie przepisów antymonopolowych i wydaje się, że jest to główna kwestia w tym przypadku. Według FTC, umowa ta wpłynie na inne konsole, w tym Sony i Nintendo.

Zaledwie kilka miesięcy temu transakcja zakupu Activision przez Microsoft została zatwierdzona przez władze UE, ale brytyjskie władze antymonopolowe jej nie zatwierdziły.

Teraz wydaje się, że nawet amerykańskie władze są przeciwne transakcji i chcą pewnych zapewnień od Microsoftu przed zezwoleniem na transakcję.

Po tej wiadomości akcje Activision spadły o 0,8%, podczas gdy akcje Microsoftu wzrosły o 1,5%. Według Microsoftu, z zadowoleniem przyjmują każdą okazję do przedstawienia faktów dotyczących ich sprawy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry