Foxconn Apple Supplier 4th Quarter Profit decreased By 10

Global Shipmen Of Pcs Drop 29 During Q1 2023 Apple Takes A Major Hit

Foxconn jest głównym dostawcą dla Apple Inc. i tym samym daje cenne wskazówki co do tego, jak radzi sobie firma technologiczna. W końcu mamy wyniki zysków Foxconnu za 4 kwartał, które pokazują 10% spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Powodem takiego spadku zysków były zakłócenia w jednej z fabryk iPhone’ów firmy, spowodowane przepisami COVID-19.

Firma spodziewała się również, że jej przychody za pierwszy kwartał będą płaskie, co jest zgodne z tym, co otrzymaliśmy. Z drugiej strony, prognoza przychodów firmy dla produktów sklasyfikowanych jako „inteligentna elektronika konsumencka” ma znacznie wzrosnąć.

Zysk w IV kwartale spadł do 1,31 mld USD

Zysk netto Foxconn (tajwańskiej firmy) za IV kwartał 2022 roku spadł do 1,31 mld USD, czyli około 40 mld T$. W tym samym okresie ubiegłego roku firma osiągnęła zysk w wysokości T$44,4 mld (spadek o T$4,4 mld).

Według ankiety przeprowadzonej wśród 13 analityków, średnia prognoza zysku dla Foxconn była gdzieś w okolicach T$39.98. Tak więc w tym zakresie zysk Foxconnu jest całkiem zgodny z oczekiwaniami rynku.

Prawie 50% przychodów firmy pochodzi ze smartfonów, takich jak iPhone. Dlatego też, gdy zakłady firmy zostały zamknięte z powodu COVID-19, spadły również przychody.

Podobnie sytuacja z globalną inflacją i słaby globalny popyt oznaczają również, że Apple będzie zamawiał mniej iPhone’ów z fabryki Foxconn.

Eksperci uważają, że produkcja smartfonów zostanie również wstrzymana przed Nowym Rokiem, a także innymi świętami w IV kwartale 2022 roku. A na domiar złego działania COVID-19 zmusiły również wielu pracowników do opuszczenia fabryki zlokalizowanej w Chinach.

W 2023 roku szacunki dotyczące zysków Foxconn będą wysokie, ponieważ środki COVID-19 nie są już stosowane. Nie zapominajmy jednak, że popyt na produkty Apple może również ucierpieć z powodu inflacji i stóp procentowych na poziomie globalnym.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry