Federalni zajęli aktywa warte 700 milionów od Bankman Fried.

Federalni zajęli aktywa warte 700 milionów od Bankman Fried.

Wygląda na to, że kłopoty wciąż nie skończyły się dla Sama Bankmana-Frieda… Jak wynika z najnowszych doniesień, zajęto mu aktywa o wartości około 700 milionów dolarów. Większość z tych aktywów stanowiły udziały w akcjach Sama Bankmana-Frieda, zgodnie z dokumentacją sądową.

Bankman-Fried był kiedyś prominentną postacią w kryptowalutach i pracował w FTX. Teraz jednak ta sama osoba jest oskarżona o kradzież pieniędzy od klientów FTX. Według zarzutów, użył tych pieniędzy do spłacenia długów swojego funduszu hedgingowego. Na razie Sam nie przyznał się do winy w związku z tymi zarzutami o oszustwo i czeka na proces w październiku.

525 milionów dolarów wartych akcji Robinhooda

Jak wynika z raportów Departamentu Sprawiedliwości, większość pieniędzy przejętych od Sama była w postaci akcji Robinhood. Ponadto, było również trochę aktywów na giełdzie Binance wraz z gotówką w różnych bankach.

Ogólnie rzecz biorąc, zwymiarowane akcje są warte około 525 milionów dolarów, co jest dużą kwotą, bez względu na to, jak na to spojrzeć. Ponadto, własność tych akcji jest również pod znakiem zapytania pomiędzy BlockFi i FTX.

Zaledwie kilka dni temu dokonano kolejnego zajęcia, w którym urzędnicy skonfiskowali 94,5 miliona dolarów w gotówce z jednego z banków. To konto bankowe było powiązane z jedną ze spółek zależnych FTX na Bahamach.

Dodatkowe 7 milionów dolarów zostało również zajęte przez DOJ z konta związanego z Samem Bankman-Friedem. Wcześniej około 50 milionów dolarów zostało zajęte z innego małego banku zlokalizowanego w Waszyngtonie.

Wygląda na to, że będziemy musieli poczekać kilka miesięcy, zanim faktycznie rozpocznie się postępowanie sądowe… A ponieważ Sam Bankman-Fried nie przyznał się do winy, sprawa pozostanie otwarta przez dość długi okres czasu.

W międzyczasie istnieje duża szansa, że będziemy świadkami kilku kolejnych konfiskat związanych z Samem Bankman-Friedem, FTX i spółkami zależnymi firmy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry