Eurusd w pobliżu 11000, ponieważ dolar amerykański zyskuje na sile

EUR/USD pozostaje niestabilny poniżej 1,0900

Para EUR/USD wykazuje oznaki słabości i wydaje się trzymać blisko wsparcia 1.1000 podczas wczesnej sesji europejskiej.

Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja na rynku jest bardzo zróżnicowana, ponieważ dolar amerykański wydaje się podtrzymywać swoje ostatnie ożywienie. Patrząc w przyszłość, przemówienia polityków Fed i urzędników EBC są również w porządku obrad.

EUR/USD pozostaje w trendzie bocznym

Wcześniej EUR/USD nie zdołał zamknąć się powyżej 1.1050 i wykazywał dalsze osłabienie podczas sesji w USA. Stwierdzenie, że para EUR/USD pozostała w trendzie bocznym, nie byłoby błędem.

4-godzinny wykres EUR/USD pokazuje, że wszystkie główne wskaźniki są skierowane w dół. Zwłaszcza wskaźnik RSI jest poniżej 50, co wskazuje na słabość euro, ale siłę dolara.

Ponadto EUR/USD znajduje się poniżej 20 SMA i wydaje się zbliżać do poziomu 1,1000. Według ekspertów negatywny ton otaczający EUR/USD pozostanie w mocy, dopóki będzie on handlowany poniżej 1,1030.

Ale jeśli euro pokaże siłę i wypchnie parę EUR/USD powyżej 1,1050, będzie to oznaka siły!

W większości przypadków zyski pozostaną ograniczone, chyba że przekroczymy poziom 1,1100. Ale jeśli dzienne zamknięcie nastąpi powyżej poziomu 1,1100, doprowadzi to do bardziej zwyżkowego trendu w średnim okresie.

Z drugiej strony, zamknięcie poniżej poziomu 1.0970 byłoby oznaką większej presji niedźwiedzi i dalszej korekty w dół. W takim przypadku kolejnym ważnym wsparciem dla pary EUR/USD będą poziomy 1,0930 i 1,0910.

Na razie eksperci uważają, że EUR/USD wykaże większą słabość, ponieważ DXY wykazuje obiecujący wzrost. Ponadto, jeśli DXY zdoła przekroczyć opór 101,50, oznaczałoby to większe kłopoty dla euro.

Patrząc w przyszłość, mamy raport o inflacji w USA, a rynek oczekuje, że pozostanie on stabilny. Ale jeśli inflacja spadnie, Fed będzie miał mniej powodów do podnoszenia stóp procentowych, co byłoby niekorzystne dla USD!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry