Eurusd spada poniżej 10600, a fundusze przenoszą się do dolara amerykańskiego

Spodziewane zwyżki EURUSD na 4 US Cpi Ing

Podczas środowej sesji na EUR/USD widoczna była silna wyprzedaż. Zepchnęło to parę poniżej poziomu wsparcia 1,0600, który będzie teraz działał jako opór.

Sprzedaż euro następuje w czasie, gdy akcje bankowe UE znalazły się pod silną presją. Pozwoliło to dolarowi amerykańskiemu umocnić się wobec europejskiej waluty.

EUR/USD w dół o 200 pipsów

Para handlowa znajduje się obecnie na dziennych minimach po stracie prawie 200 pipsów. Przed wyprzedażą, EUR/USD był handlowany w pobliżu 1.0759 (dzienny szczyt).

Dzienny wykres EUR/USD sugeruje, że niedźwiedzie z UE są nadal silne i dalsze spadki są bardzo prawdopodobne. Podobnie, słynne wskaźniki techniczne również drukują niedźwiedzie – wskaźnik RSI obecnie unosi się w okolicach 43, co jest niedźwiedzie, biorąc pod uwagę, że 50 jest naturalną strefą.

A jeśli spojrzymy na 20 SMA, to euro i dolar amerykański już ją przekroczyły, co sugeruje silną obecność sprzedających. Patrząc w przyszłość, para jest teraz w drodze do rzucenia wyzwania 1.0550, gdzie znajduje się 100 SMA.

Jeśli 100 SMA zostanie przecięta przez sprzedających euro, kolejne wsparcie znajdziemy na poziomie 1.0515. Jest to ważny poziom, który odpowiada 50% retracement niedźwiedziego ruchu widzianego w 2022 roku.

Na wykresie 4-godzinnym, EUR/USD handluje poniżej wszystkich głównych SMA, a wskaźniki techniczne osiągnęły już terytorium wyprzedania.

Pomimo faktu, że wskaźniki techniczne znajdują się w terytorium wyprzedania, nie ma wyraźnego znaku, że sprzedający Euro są wyczerpani lub opuścili rynek.

Według ekspertów, istnieje pewna duża koncentracja stop lossów (SL) zlokalizowanych poniżej poziomu wsparcia 1.0515. Oznacza to, że jeśli poziom 1.0515 zostanie przekroczony, zobaczymy dalsze spadki.

Na razie ważne poziomy wsparcia dla EUR/USD to 1.0515, 1.0450 oraz poziom 1.0420. Podobnie poziomy oporu dla EUR/USD znajdują się na poziomie 1.0640-1.0650 oraz w pobliżu 1.0700.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry