Eurusd kontynuuje handel powyżej 10750

Eurusd kontynuuje handel powyżej 10750

Podczas poniedziałkowej sesji notowania EUR/USD utrzymywały się powyżej poziomu 1,0750. Obecne nastroje rynkowe wraz z posiedzeniami banków centralnych i publikacjami danych ekonomicznych utrudniły dolarowi znalezienie popytu.

Wszystkie te czynniki sprawiły, że dolarowi trudno było zyskać na wartości w stosunku do euro. Dlatego też, gdy spojrzymy na parę taką jak EUR/USD, staje się jasne, że otoczenie rynkowe sprzyja większym wzrostom.

EUR/USD: RSI wskazuje na hossę

Jeśli spojrzymy na 4-godzinny wykres EUR/USD, wskaźnik RSI również wskazuje na zwyżkową dynamikę. Na razie RSI znajduje się powyżej poziomu 60, co jest byczym znakiem. Ponadto 20 SMA na wykresie 4-godzinnym również znajduje się powyżej 100 SMA, co jest kolejnym byczym znakiem.

Patrząc wyżej, kolejne ważne poziomy oporu dla EUR/USD to 1,0800, 1,0840 i 1,0860. Pierwszy z nich to okrągła figura, podczas gdy drugi pokrywa się z 200 SMA. Podobnie poziom 1,0860 pokrywa się z 50% zniesieniem fibo.

Jeśli para EUR/USD przebije poziom 1,0750, doprowadzi nas to do zejścia w kierunku wsparcia 1,0720, a następnie wsparcia 1,0700.

Ogólnie rzecz biorąc, EUR/USD zdołał rozpocząć nowy tydzień z niewielkim wzrostem i ostatnio był obserwowany w kierunku poziomu 1.0750. Ponadto perspektywy techniczne EUR/USD sugerują, że dalsze wzrosty są wysoce prawdopodobne w najbliższym czasie.

Co więcej, obecny nastrój rynkowy jest pozytywny dla ryzyka, co utrudnia dolarowi znalezienie dużego popytu wśród inwestorów.

Patrząc w przyszłość, mamy publikację CPI za kilka dni, podczas gdy prognoza dla CPI sugeruje, że osiągnie ona 4,2 (w ujęciu rocznym). Wcześniej odczyt CPI za kwiecień wyniósł 4,9%, co mówi nam, że rynek spodziewa się ochłodzenia inflacji.

Ale największym wydarzeniem, które zmieni kierunek EUR/USD, jest posiedzenie Fed i ich decyzja polityczna.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry