Eurusd będzie testował poziomy 10660 i 105 Scotiabank

Spodziewane zwyżki EURUSD na 4 US Cpi Ing

Para EUR/USD próbowała przedłużyć odreagowanie powyżej 1,08, ale nie udało się to z powodu koncentracji niedźwiedzi wokół tego poziomu. A teraz ekonomiści Scotiabank są tutaj z prognozą dotyczącą następnego możliwego kierunku EUR/USD.

Według Scotiabank, EUR/USD będzie teraz testować wsparcie przy 1,0660, które jest również poniedziałkowym low. A jeśli ten poziom się nie utrzyma, wtedy para EUR/USD skieruje się jeszcze bardziej niżej, aby celować w poziom wsparcia 1,05.

Ta prognoza Scotiabank pojawia się w czasie, gdy USD zyskuje na wartości w stosunku do EUR, GBP, a nawet złota!

Podwyżka stóp o 50 BPS przez ECB jest bardzo prawdopodobna

Jeśli spojrzymy na stronę fundamentalną, wysokie stopy ustalone przez EBC zostaną utrzymane pomimo spowolnienia inflacji. W rzeczywistości komentarze urzędników EBC wskazują na większe zacieśnienie w nadchodzących miesiącach.

Mamy również zaplanowane wystąpienie Lagarde (prezesa EBC). Zdaniem analityków, Lagarde potwierdzi, że kolejna podwyżka stóp o 50 punktów bazowych jest w planach na marcowym posiedzeniu.

Podobnie, prezes EBC prawdopodobnie zasugeruje podwyżkę stóp o 25 punktów bazowych na kolejnych posiedzeniach w zależności od danych gospodarczych.

Tak więc, chociaż podwyżki stóp procentowych pozostaną w 2023 r., ich dokładna wielkość prawdopodobnie zmniejszy się wraz z ochłodzeniem inflacji.

Jeśli spojrzymy na stronę techniczną, waluta EUR wykazuje oznaki odrzucenia w pobliżu oporu przy 1,08. Teraz kolejnym bezpośrednim celem jest test 1,0660, a po nim znajduje się wsparcie na 1,05.

Krótko mówiąc, więcej minusów jest przed euro, ponieważ dolar amerykański jest na pierwszym planie przy silnych danych o sprzedaży detalicznej i inflacji. Obie te publikacje gospodarcze nie są dobrymi wiadomościami dla amerykańskich akcji, ale wzmocnią pozycję USD na rynku walutowym.

Podobnie, szanse na obniżki stóp w USA są również bardzo małe, przynajmniej w ciągu 2023 roku. Sytuacja może być jednak inna, gdy wejdziemy w rok 2024!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry