Europejskie kontrakty terminowe na akcje spadają przed przemówieniem władz

Akcje europejskich banków wzrastają po tym jak Credit Suisse

Eksperci uważają, że europejskie rynki akcji otworzą się niżej podczas wtorkowej sesji. Głównym katalizatorem słabych wyników unijnych rynków akcji są jastrzębie komentarze prominentnych innych urzędników Fed. Dodatkowo zaplanowane jest wystąpienie Jerome Powella, które może poruszyć rynki.

W Niemczech kontrakty terminowe na DAX notowane były ze stratą 0,7%, natomiast francuski CAC 40 spadał o 0,6%. Podobnie, FTSE 100 futures z Wielkiej Brytanii był w dół o 0,5%. Ogólnie rzecz biorąc, rynki były nieco w dół z powodu negatywnego sentymentu wokół przemówienia Jerome’a Powella.

Jeszcze dzień temu europejskie akcje zwyżkowały na 8-miesięcznym maksimum. Katalizatorem była nadzieja, że kraje UE przejdą przez płytką recesję dopiero w 2023 roku. Jednak po komentarzach Marry Daly i Raphaela Bostica (dwóch urzędników Fed) wszystko się zmieniło.

USA utrzyma stopy procentowe powyżej 5%

Według tych dwóch urzędników Fed, bank centralny USA utrzyma stopy procentowe powyżej 5% przez dłuższy czas. Pomoże to krajowi w walce z inflacją, która wciąż jest na wysokim poziomie.

Ta agresywna polityka przyjęta przez Fed wzbudziła obawy, że recesja w USA stała się bardzo prawdopodobna. W efekcie na minusie znalazły się również rynki globalne, w tym te z Unii Europejskiej.

Biorąc pod uwagę, że największa gospodarka świata jest zagrożona recesją, automatycznie wysłałoby to jittery do wszystkich gospodarek na całym świecie.

Patrząc w przyszłość, czeka nas wystąpienie pana Powella, który powie nam o przyszłych planach Fed i o tym, jak rozplącze sytuację w zakresie stóp procentowych i inflacji.

W regionie UE sprzedaż detaliczna z Wielkiej Brytanii wzrosła w ostatnim miesiącu o 6,5%. Dane te zostały opublikowane przez KMPG i British Retail Consortium.

Według szefa KPMG w Wielkiej Brytanii, wzrost sprzedaży detalicznej w grudniu wygląda dobrze. Stwierdził on również, że jest to głównie spowodowane tym, że rzeczy nowe kosztują więcej. W rezultacie zamaskowało to rzeczywistą ilość towarów zakupionych przez ludzi.

Trending Stories

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry