Eurjpy zachowuje się niedźwiedzio przed oczekiwanym posiedzeniem EBC

EUR/JPY powyżej 158 przed posiedzeniem BoJ

EUR/JPY stał się niedźwiedzi w środę i był ostatnio widziany podczas handlu w pobliżu 140,61. Biorąc pod uwagę, że para euro i jen japoński osiągnęła tego samego dnia maksimum na poziomie 144,98, poziom 140,61 sugeruje dużą presję niedźwiedzia.

Ogólnie rzecz biorąc, para EUR/JPY straciła -2,34% podczas handlu intraday w związku z pogarszającą się sytuacją fundamentalną i spadkiem europejskich akcji bankowych.

Eksperci uważają, że rynek obawia się zarażenia w sektorze bankowym Europy. Spowodowało to spadek euro w stosunku do innych walut, w tym JPY. Dodatkowo duży inwestor wycofał się również ze wspierania Credit Suisse!

ECB najprawdopodobniej będzie akomodacyjny

Upadek SVB był oczekiwanym wydarzeniem dla wszystkich, w tym dla Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Dlatego też rynek oczekuje teraz, że EBC przyjmie akomodacyjne podejście na najbliższym posiedzeniu.

Wcześniej ekonomiści prognozowali, że EBC wprowadzi na najbliższym posiedzeniu podwyżkę stóp o 50 punktów bazowych. Miało to na celu walkę z inflacją poprzez nałożenie limitu na popyt.

Jednak teraz, gdy sektor bankowy znalazł się pod presją, każda kolejna podwyżka stóp mogłaby doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Dlatego też EBC najprawdopodobniej zdecyduje się na brak podwyżki stóp lub bardzo małą podwyżkę podczas najbliższego spotkania.

Tak więc kolejnym czynnikiem wywierającym niedźwiedzią presję na EUR względem JPY jest fakt, że ECB może nie podnieść stóp podczas posiedzenia.

Analitycy Commerzbanku już wyrazili swoje obawy dotyczące tego, jak ryzyko zarażenia stało się bardzo wysokie w Euro.

Gdy jednak spojrzymy na Japonię, administracja wciąż wspiera bardzo gołębią politykę. Dlatego ucieczka od Euro i w kierunku japońskiego jena nie ma sensu. Wydaje się jednak, że rynek wspiera teraz jena w stosunku do euro.

Dlatego uważamy, że ostatnia wyprzedaż w parze EUR/JPY najprawdopodobniej będzie co najwyżej krótkotrwała.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry