EUR/USD spada do 1,700 w obliczu umocnienia DXY

EURUSD pozostaje ujemny poniżej 1,0950

Kurs EUR/USD zanotował odreagowanie podczas poniedziałkowej sesji, ale dobiegło ono końca, gdy DXY (indeks dolara) ponownie zyskał na sile. Nagły wzrost DXY spowodował spadek EUR/USD w pobliże 1,0700.

Chociaż para zdołała znaleźć dno w pobliżu 1,0705, nadal znajduje się zaledwie 5 pipsów od poziomu 1,0700. Niepowodzenie w utrzymaniu poziomu 1,0700 otworzy bramy w kierunku poziomów 1,0675, 1,0650 i 1,0600.

Według ekspertów, akcja cenowa EUR/USD może być powiązana z nadchodzącą decyzją EBC i ostatnimi danymi o inflacji w USA. Przegląd fundamentalny maluje niewyraźny obraz Unii Europejskiej, podczas gdy dane o inflacji sugerują poprawę w gospodarce USA.

Wykres EUR/USD D1 pokazuje niedźwiedzi impet

Patrząc w przyszłość, EUR/USD jest bardziej narażony na większą presję spadkową, która spowoduje spadek do poziomu 1,0685, który jest również najniższym poziomem we wrześniu. Na wykresie dziennym EUR/USD wydaje się być nastawiony na spadki, ponieważ znajduje się poniżej linii MA (średniej ruchomej).

W szczególności 20 SMA, która podkreśla krótkoterminową dynamikę, nadal handluje poniżej dużych linii MA, co jest niedźwiedzim znakiem. Jednocześnie większość wskaźników technicznych zmieniła się w niedźwiedzie, bez krótkoterminowych oznak wyczerpania. Po raz kolejny wskazuje to na większe spadki na parze EUR/USD.

Na wykresie 4-godzinnym EUR/USD znajduje się obecnie nieco powyżej 20 SMA. Co więcej, 20 SMA jest również płaska, co wskazuje na zmieniającą się dynamikę w 4-godzinnych ramach czasowych. Ponadto dłuższe MA nadal wykazują niedźwiedzie nachylenie, co nie jest dobre dla byków EUR.

Przez resztę weekendu poziomy wsparcia w pobliżu 1,0685 i 1,0640 będą uważnie obserwowane. W przypadku jakichkolwiek ruchów poniżej tych poziomów, kolejnym ważnym poziomem będzie 1,0595.

Z drugiej strony rynki będą uważnie obserwować strefy oporu na 1,0720 i 1,0755. W przypadku silniejszego wzrostu, EUR/USD może nawet osiągnąć poziom 1,0790.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry