EUR/USD spada do 1,0850, uwaga na Fedspeak

EURUSD pozostaje ujemny poniżej 1,0950

Para EUR/USD, która jest również nazywana najbardziej płynną parą walutową, straciła przyczepność przed wysoce oczekiwanym wystąpieniem Fed. W rezultacie para euro/dolar spadła do poziomu 1,0850, podczas gdy jeszcze kilka godzin temu notowana była powyżej 1,0930.

W ciągu ostatnich kilku dni nastroje związane z ryzykiem uległy poprawie, ale dolar nadal wykazuje odporność na inne waluty walutowe. Ponadto rentowności obligacji również rosną, co ma duży wpływ na parę euro/dolar.

EUR/USD odrzucony przy 100 SMA

Wykres techniczny EUR/USD pokazuje, że bykom kończy się para! Gdy EUR/USD dotknął 100 SMA, pojawiła się gwałtowna presja sprzedaży, która spowodowała, że para straciła kierunek w pobliżu 1,0930. Co więcej, nachylenie 20 SMA również zaczęło wykazywać presję spadkową, wraz ze wskaźnikami dynamiki pokazującymi niedźwiedzi wydruk.

A jeśli spojrzymy na 4-godzinny wykres EUR/USD, wskazuje on również na niedźwiedzi impet, co jest złą wiadomością dla euro, ale dobrą dla dolara. Podobnie, EUR/USD również nie wykazuje znaczącej dynamiki w żadnym kierunku, jeśli spojrzymy na 20 SMA.

Na podstawie dostępnych informacji poziomy wsparcia dla pary EUR/USD wynoszą 1,0835, następnie 1,0790, a następnie 1,0740. Z drugiej strony, najbliższe i ważne poziomy oporu to 1,0930, a następnie 1,0960. Jeśli EUR/USD zdoła wspiąć się powyżej 1,0960, kolejna strefa oporu będzie w pobliżu 1,1005.

Na razie uwaga skupi się na ruchach technicznych, ponieważ wszystkie oczy będą zwrócone na wydarzenie Fedspeak. Rynki są już świadome, że wysokie stopy procentowe nigdzie się nie wybierają, co jest korzystne dla dolara amerykańskiego. Ale jeśli ostatnie wydarzenie Fedspeak wskaże na coś innego niż oczekiwano, EUR/USD może ponownie kontynuować wzrost.

Prawdopodobieństwo wysokich stóp procentowych w długim okresie jest bardzo realne, co oznacza, że dolar amerykański zyska na sile w krótkim i średnim okresie.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry