EUR/USD pozostaje w defensywie w pobliżu 1,1250 w obliczu odreagowania dolara

EUR/USD pozostaje w defensywie w pobliżu 1,1250 w obliczu odreagowania dolara

Para EUR/USD waha się tuż poniżej strefy oporu 1,1250, kontynuując spadek od szczytów z lutego 2022 roku. Na razie para EUR/USD znajduje się pod presją, ponieważ byki dolara amerykańskiego powracają na rynek po okresie silnej wyprzedaży.

Jeśli spojrzymy na RSI na wykresie EUR/USD h4, drukuje on blisko 80, co wskazuje na warunki wykupienia, ale także na siłę EUR. Jeśli więc zobaczymy korektę techniczną, najbliższym poziomem wsparcia będzie 1,1200, a następnie 1,160 i 1,150. Po tym, kolejną ważną strefą wsparcia dla byków EUR do obrony będzie 1.120, który jest również górnym ograniczeniem kanału regresji.

1,1270 i 1,1300 pozostają ważnymi strefami

Jeśli spojrzymy na wzrost, byki EUR/USD będą musiały zmierzyć się ze strefą oporu 1,1240, a następnie 1,1270. Patrząc w przyszłość, poziom oporu 1,1300 jest również ważny i prawdopodobnie zawiera wiele oczekujących zleceń sprzedaży.

Na razie EUR/USD ostatnio cofnął się nieco z wysokiego poziomu 1,1244, który jest jednym z najwyższych poziomów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Chociaż para nieco się wycofała, nadal pozostaje wspierana powyżej strefy 1,1200.

Po publikacji CPI (wskaźnik cen konsumpcyjnych) wyprzedaż dolara nasiliła się, a następnie PPI, który również wykazał wzrost o 0,1 r/r.

Opierając się na fundamentach ekonomicznych, dominującym tematem na rynkach jest niedźwiedzi dolar, ale możemy zobaczyć krótkoterminową siłę w ramach realizacji zysków.

Ostatnio niektórzy członkowie Fed mówili o potrzebie kontynuowania polityki zacieśniania. Jednak sytuacja w terenie zmieniła się drastycznie, co pomoże EUR/USD pozostać byczym w średnim i długim okresie.

Lipcowe posiedzenie doprowadzi nas do kolejnej podwyżki stóp procentowych, co będzie sprzeczne z oczekiwaniami rynku, ale jest już wycenione. Teraz prawdziwym pytaniem jest, co czeka nas po lipcowym posiedzeniu, a protokół z posiedzenia właśnie to ujawni!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry