EUR/USD pozostaje niestabilny poniżej 1,0900

EUR/USD pozostaje niestabilny poniżej 1,0900

Niedźwiedzia presja na EUR/USD pozostaje silna, ponieważ para handluje poniżej uchwytu 1.0900. Ponieważ nie ma żadnych istotnych publikacji danych, oznacza to, że dolar amerykański pozostanie na razie wspierany w stosunku do euro.

Według ekspertów EUR/USD stoi w obliczu silnego oporu, który jest obecny w pobliżu zakresu od 1,0890 do 1,0900 (10 pipsów). Poziom ten jest ważny, ponieważ 100 SMA, wraz z 23,6% zniesieniem fibo, są również obecne tutaj.

Tak więc, aby mieć nadzieję na zwyżkowy wzrost EUR/USD, para będzie musiała przekroczyć ten poziom, a następnie ponownie przetestować go jako wsparcie. Gdy zostanie to osiągnięte przez byki euro, para przyciągnie wsparcie ze strony kupujących technicznych.

Byki EUR/USD muszą przekroczyć uchwyt 1.0900

Ponadto spowoduje to również wzrost EUR / USD w kierunku nadchodzących poziomów, takich jak 1.0930, gdzie znajduje się 50 SMA. Następny jest poziom 1,100, który jest zarówno poziomem statycznym, jak i psychologicznym, a zatem ma istotne znaczenie.

Jeśli spojrzymy w dół, najbliższym wsparciem jest 38,2% zniesienie znajdujące się przy uchwycie 1,0800. Następnie niedźwiedzie EUR/USD będą musiały pokonać kolejne wsparcie na poziomie 1,0750. Szanse na dalsze spadki EUR/USD są bardzo wysokie, chyba że byki odzyskają 1,0900.

Chociaż EUR/USD rozpoczął nowy tydzień, presja niedźwiedzi wciąż się utrzymuje, co utrzymuje parę poniżej uchwytu 1.0900.

Napięcia geopolityczne nasiliły się w ostatnim czasie, co pozwala dolarowi amerykańskiemu zyskać na wartości w stosunku do bardziej ryzykownych walut. Jest to więc również czynnik, który pozwala na spadek EUR/USD jako oznakę siły dolara amerykańskiego.

Patrząc w przyszłość, prezes EBC weźmie udział w sesji, a także wygłosi przemówienie w Paryżu. Jest to więc również czynnik, który traderzy EUR/USD będą uważnie obserwować, aby uzyskać wskazówki.

Na razie rynek oczekuje, że EBC przejdzie w tryb obniżek stóp, ale komentarze przedstawicieli EBC sugerują co innego. Jeśli więc prezes EBC da jastrzębie sygnały, zobaczymy aprecjację EUR/USD.

Po stronie amerykańskiej mają zostać opublikowane październikowe dane o zamówieniach w przemyśle, które najprawdopodobniej nie będą wydarzeniem, biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry